Angle down Atgal

A. Dulkys sako, kad padėtis ligoninėse kontroliuojama: nerimą kelia kitos visuomenei kritiškai svarbios veiklos

Nepaisant fiksuojamų dar nematytų skaičių užsikrėtimų koronavirusu statistikoje, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad situacija šalies ligoninėse yra kontroliuojama. Visgi, ministro teigimu, nerimą kelia klausimas, ar ir toliau augant užsikrėtimų skaičiui, savo funkcijas galės atlikti specialistai, dirbantys valstybei kritiškai svarbiose srityse. Dėl to, pažymi A. Dulkys, jo vadovaujama ministerija iki savaitės pabaigos parengs testavimo ir izoliavimo algoritmų pakeitimus kritinėms tarnyboms.

„Nepaisant padidėjusių (užsikrėtimų – ELTA) skaičių, situacija ligoninėse... Aš nesakau, kad ji yra gera, tačiau ji tikrai nėra peržengusi kokių nors kritinių ribų. Reanimacijos situacija jau ne pirmą savaitę ir net ne pirmą mėnesį sąlyginai yra stabili“, – po Vyriausybės posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Dulkys.

Pasak ministro, daugiausiai nerimo šiuo metu kelia klausimas, ar toliau didėjant užsikrėtimų mastams nepritrūks darbuotojų, dirbančių visuomenei kritiškai svarbiose srityse.

„Kiek daugiau nerimo yra dėl to, ar pakaks specialistų. Kaip sergamumas, atvejų skaičius, izoliacijos dalykai gali paveikti specialistų skaičių“, – teigė jis.

Ministro teigimu, užsikrėtimų statistika tarp gydymo įstaigų darbuotojų didelio nerimo bent jau kol kas nekelia.

„Gydymo įstaigose dabar vidutiniškai apie 2-3 procentus darbuotojų serga. Tai dabar tas mums nesudaro dar problemų. Tačiau tai sekame, ir tai yra labai svarbu“, – teigė A. Dulkys.

Anot jo, ministerija iki savaitės pabaigos ketina parengti testavimo bei izoliacijos algoritmus kitiems itin svarbias funkcijas atliekantiems darbuotojams.

„Šiuo metu dirbame ir ruošiamės testavimo ir izoliavimo galimus algoritmų pakeitimus kritinėms funkcijoms – žmonėms, kurie dirba komunaliniame ūkyje, kurie dirba viešojo sektoriaus paslaugų, viešosios tvarkos ir kitokių panašių gyvybiškai svarbių (paslaugų srityse – ELTA)“, – teigė A. Dulkys.

„Juk turime savivaldybių, kur kažkurioje srityje gal tik 2 specialistai dirba kurioje nors srityje ir dėl jų saviizoliacijos gali atsirasti kažkokių problemų. Manau, kad iki šios savaitės pabaigos pasiūlysime tam tikrų algoritmų tam tikroms kritinėms tarnyboms“, – teigė ministras.

Praėjusią parą koronaviruso infekcija patvirtinta dar 6234 žmonėms, mirė 9 žmonės, paskiepyta bet kuria skiepo doze 9428 asmenys, skelbia Statistikos departamentas.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite