Angle down Atgal

A. Dulkys ragino Pasaulio sveikatos organizaciją aktyviau reaguoti į Rusijos agresiją prieš Ukrainą

Ženevoje kreipdamasis į 75-osios Pasaulio sveikatos asamblėjos dalyvius, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys paragino susirinkusiuosius į pasaulines krizes reaguoti pasauliniu mastu ir pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą.

„Lietuva griežtai smerkia šią Rusijos agresiją. Jos vykdomi veiksmai Ukrainoje pažeidžia pamatines žmogaus teises bei tarptautinę teisę. Tokie veiksmai negali būti pateisinami. Raginame į tai griežtai reaguoti", - kalbėjo ministras.

Savo kalba A. Dulkys išreiškė palaikymą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pasirinktai asamblėjos temai „Sveikata taikai, taika - sveikatai". Anot ministro, ji kaip niekada taikliai atitinka nūdienos kontekstą, kai dėl Rusijos pradėto beprecedenčio karo prieš suverenią ir nepriklausomą Ukrainos valstybę turi kentėti tūkstančiai nekaltų vaikų, moterų ir vyrų.

Jis taip pat paragino pakviesti Taivaną kaip stebėtoją dalyvauti Pasaulio sveikatos asamblėjoje ir padidinti Taivano prasmingą dalyvavimą visuose PSO forumuose ir mechanizmuose.

„Šis žingsnis leistų tarptautinei bendruomenei pasinaudoti Taivano patirtimi ir moksline bei technine erudicija, taip pat paremti PSO misiją skatinti pasaulinę sveikatą ir įsipareigojimą siekti taikos per sveikatą ir sveikatos per taiką", - pabrėžė ministras A. Dulkys.

Sekmadienį ministras susitiko su Taivano sveikatos apsaugos viceministre Li-Feng Lee ir kartu aptarė galimą dvišalio bendradarbiavimo sveikatos srityje plėtrą.

Šių metų Asamblėjoje ieškoma sprendimo būdų į tokias problemas kaip Rusijos pradėtas beprecedentis karas Ukrainoje, tarptautinės bendruomenės pasirengimas galimoms pandemijoms bei ŽIV, virusinių hepatitų ir lytiškai plintančių infekcijų plitimo kontrolė ir stabdymas.

Pasaulio sveikatos asamblėja - tai kasmetinis 194 PSO valstybių narių susitikimas, vykstantis Ženevoje. Šios asamblėjos pagrindinės funkcijos - nustatyti organizacijos politiką, skirti generalinį direktorių, prižiūrėti finansų politiką ir patvirtinti siūlomą programos biudžetą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite