Angle down Atgal

A. Bilotaitė: žinia apie irakiečio mirtį yra dezinformacija, kurios nėra prasmės komentuoti

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad Baltarusijos pasieniečių išplatinta informaciją apie neva mirusį irakietį yra Aliaksandro Lukašenkos režimo sąmoningai skleidžiama dezinformacija, kurios, pasak jos, nėra prasmės komentuoti.

„Tai galima komentuoti kaip aiškią dezinformaciją. Kadangi, kaip visi suprantame, prieš Lietuvą yra vykdoma hibridinė ataka, ir tokios dezinformacijos skleidimas yra pavyzdžiai, kaip tai yra daroma“, – žurnalistams trečiadienį teigė A. Bilotaitė.

Ministrė akcentuoja, kad tai yra Baltarusijos režimo sąmoningai skleidžiama dezinformacija, kurios, pasak jos, net nėra prasmės komentuoti.

„Esant šiai situacijai, tikriausiai mes sulauksime įvairios informacijos apie mūsų pareigūnus, apie mūsų žmones, kurie galbūt kažką daro ar kažko nedaro. Visokių sukurtų istorijų mes galime tikėtis, nes to yra ir siekiama – kompromituoti mus, kompromituoti mūsų pareigūnų darbą, kompromituoti Lietuvą. Ir tikrai nematome prasmės komentuoti ir aiškinti Baltarusijos režimui šių provokacijų“, – sakė ji.

A . Bilotaitė pabrėžė, kad pasieniečiai yra apmokyti kiekvieną situaciją įsivertinti individualiai ir tik esant reikalui.

„Pasieniečiai naudos jėgą tik tuo atveju, jeigu tą jėgą reikės naudoti, jeigu bus tokios situacijos. Tai yra profesionalūs pareigūnai, kurie įsivertina visas aplinkybes ir situaciją ir tik esant būtinybei imasi papildomų priemonių, kurios yra nustatytos įstatymų“, – akcentavo A. Bilotaitė.

Ministrė taip pat patikino neturinti informacijos, kad per pastarąją parą pareigūnai prieš į Lietuvą bandančius patekti migrantus būtų panaudoję jėgą.

„Tokios informacijos aš neturiu, jūs turėtumėte paklausti pareigūnų. Aš pasitikiu pareigūnais“, – sakė A. Bilotaitė.

„Kalbant apie mūsų tolesnę laikyseną, mes aiškiai siunčiame signalą, kad žmonės, kurie nori paprašyti prieglobsčio prašymo, gali tai padaryti, bet tai turi padaryti teisėtomis priemonėmis“, – taip pat teigė ministrė.

ELTA primena, kad Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas pranešė neva apie jauno ne slaviškos išvaizdos migranto žūtį. Šią informaciją paskelbė Baltarusijos naujienų agentūra BelTA. Pasak jos, incidentas įvyko Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje, Benekainių gyvenvietės rajone. Baltarusijos pasieniečiai esą rado sunkios būklės irakietį ir mėgino suteikti jam pirmąją pagalbą, bet vyras mirė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite