Angle down Atgal

A. Bilotaitė: matome naujas nelegalių migrantų gabenimo tendencijas

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad nepaprastosios padėties pratęsimas pasienio ruože reikalingas dėl Baltarusijoje vis dar esančių tūkstančių nelegalių migrantų. Anot ministrės, pastebimos naujos gabenimo tendencijos, todėl reikia pasiruošti bet kokiam scenarijui.

„Mes stebime situaciją ir matome, kad tūkstančiai neteisėtų migrantų šiuo metu yra Baltarusijoje ir kol tie asmenys nėra sugrįžę į kilmės šalis, tol mes matome galimas rizikas”, – antradienį Seime sakė A. Bilotaitė.

„Taip pat matome naujas tendencijas, matome naujus būdus, kaip kriminalinio pasaulio atstovai dalyvauja neteisėtų migrantų gabenime, matome naujas tendencijas, kai bandoma gabenti organizuotai krovininėmis transporto priemonėmis, todėl mes, matydami visas šias rizikas, kad situacija nėra išspręsta, siūlome nepaprastąją padėtį pratęsti iki sausio 15 d. Turime būti pasiruošę bet kokiems galimiems scenarijams, kurių galime tikėtis iš Baltarusijos režimo”, – pridūrė ministrė.

A. Bilotaitės teigimu, atsižvelgiant į naujas rizikas, jau dabar yra sustiprintos sienos apsaugos pajėgos.

„Mes jau dabar esame sustiprinę savo pajėgas ir žymiai intensyviau tikriname transporto priemones, turime tam tikrą specialią techniką, tai yra dūžių matavimo prietaisas, rentgenas, bendradarbiaujame su muitinės departamentu ir stebime situaciją”, – kalbėjo A. Bilotaitė.

ELTA primena, kad antradienį Seime buvo registruotas naujas projektas dėl nepaprastosios padėties pratęsimo pasienyje su Baltarusija, kuriame nebeliko siūlymo šią padėtį įvesti pasienyje su Lenkija. Vyriausybė nepaprastąją padėtį pasienyje su Lenkija įvesti siūlė dėl antrinės migracijos rizikos.

Nuo lapkričio 10 d. pasienio ruože prie Lietuvos sienos su Baltarusija ir 5 kilometrų į valstybės gilumą nuo jo bei užsieniečių apgyvendinimo vietose mėnesiui buvo įvesta nepaprastoji padėtis.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite