Angle down Atgal

A. Bilotaitė: hibridinė ataka sustabdyta, bet atsipalaiduoti tikrai negalime

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, nors šiuo metu situacija Lietuvos pasienyje su Baltarusija yra stabilizuota, apsipalaiduoti nevertėtų. Ministrės teigimu, Baltarusijos teritorijoje vis dar yra neteisėtų migrantų, galinčių mėginti kirsti Lietuvos sieną.

„Galime pasakyti, kad hibridinė ataka yra sustabdyta, bet ji nesibaigė. Šiuo metu mes grįžome į ekstremalią situaciją, nepaprastoji padėtis jau nebeveikia, bet tikrai labai atidžiai stebime tai, kas vyksta. Matome, kad situacija nesikeičia Baltarusijos pusėje, apie keli tūkstančiai neteisėtų migrantų yra Baltarusijos teritorijoje, matome agresyvius veiksmus tiek prie Lenkijos, tiek prie Latvijos sienos. Jei žiūrėsime į mūsų skaičius, prie Lietuvos sienos jie tikriausiai nėra tokie dideli, bet tikrai negalime atsipalaiduoti“, – pirmadienį Vidaus reikalų ministerijoje teigė A. Bilotaitė.

Ministrė akcentavo, kad atsipalaiduoti negalima ir dėl fiksuojamų mėginimų patekti į Lietuvos teritoriją per Rusiją.

„Taip pat matome, kad bando patekti į Lietuvą Kubos, Irano piliečiai, kurie tai daro atvykę per Rusiją. Bet, žinoma, šiame etape gal būtų sudėtinga daryti apibendrinimus, nes dar nepraėjo pakankamai laiko, kad galėtumėme daryti išvadas. Tiesiog yra aiškus supratimas, kad negalime atsipalaiduoti ir mūsų visos tarnybos, kariuomenė, visos institucijos turi būti pasirengusios“, – kalbėjo ministrė.

ELTA primena, kad nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą, vidurnakčio iš sekmadienio į pirmadienį duomenimis, nepateko 8168.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje tebevykdoma sustiprintu režimu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite