Angle down Atgal

A. Bilotaitė apie migracijos problemą: situacija vis dar sudėtinga

Nepaisant sumažėjusio bandymų neteisėtai kirsti Baltarusijos ir Lietuvos sieną skaičiaus, priežasčių pratęsti nepaprastąją padėtį yra, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Priežastys pratęsti nepaprastąją padėtį yra ir šiandien mes šitą pasiūlymą pateiksime Vyriausybei su tam tikrais pakeitimais, atsižvelgus į tą praktiką ir iškilusius naujus poreikius“, – antradienį žurnalistams sakė ministrė.

Jos teigimu, situacija nėra pagerėjusi, kadangi Baltarusijoje esančių migrantų skaičius vis dar nesikeičia, taip pat negerėja ir situacija pasienyje su Lenkija.

„Mes vertiname situaciją kaip nepagerėjusią todėl, kad nuo 7 iki 15 tūkst. migrantų vis dar yra Baltarusijoje ir jie dar nėra grąžinti į savo kilmės šalis. Mes matome situaciją tarp Baltarusijos ir Lenkijos sienos – įtampos tikrai nemažėja“, – teigė A. Bilotaitė.

Pasak ministrės, šiuo metu matome ir kitų rizikų, dėl kurių verta pratęsti nepaprastąją padėtį.

„Taip pat matome ir naujas tendencijas, kurios atskleidžia, kad bandoma koncertiną ar fizinį barjerą pažeisti, ir tame galimai dalyvauja Baltarusijos pareigūnai, taip pat mes matome ir antrinės migracijos rizikas“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

„Matome, kad bandoma ieškoti naujų būdų organizuojant žmonių kontrabandą, tame yra Baltarusijos, Ukrainos piliečiai, matome ir mūsų nusikalstamo pasaulio susivienijimo bandymų bendradarbiauti su Baltarusijos nusikaltėliais“, –  pridūrė ji.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko beveik 7,7 tūkst..

Į Lietuvą šiemet pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite