Angle down Atgal

9 tikro vyro priesaikos

Mokykloje mūsų tikrai niekas to nemokė. Net tikras tėvas apie tai su mumis nekalbėjo. Bet tai, ką čia perskaitysite, mums, vyrai, labai svarbu.

1. Pažadėjai – ištesėk

Vyras – tai patikimumas. Jei apie kažką kalbi, turi taip ir elgtis. Jei nesilaikai duoto žodžio savo žmonai, vaikams, net savo priešui, gali liautis mūvėti kelnes. Būti vyru – padaryti, ką pažadėjai. Jei nepadarei, ką žadėjai, kai mirsi, tavęs gėdysis.

2. Liaukis verkšlenti

Berniukams būna skaudu ir baisu. Jie gali verkti, dejuoti. Bet juk kažkokiu momentu tapai vyru, todėl savigailai laiko nebeturi. Gulėti ant sofos ir dejuoti, kad negali rasti darbo, gali kurį laiką savo žmonai. Bet vėliau ji pavargs, nes jai, moteriai, kuri moka guosti, reikia vyro, kuris namo parneša mamutą. Ir toks vyras turi draugų, kurie jam sąžiningai gali pasakyti, kad jei tavo žmona nelaiminga, nes tu guli ant sofos ir inkšti, tai tu esi skystablauzdis. Jei lakstai paskui kitus sijonus, esi skystablauzdis. Jei nesirūpini vaikais, esi skystablauzdis. Nugalėk arba nudvėsk. Nes jei dabar guli ant sofos ir tai skaitai – tu jau negyvas. Amen.

3. Išlik bet kokiomis aplinkybėmis

Jei tu vyras, privalai išgyventi. Tai reiškia, kad privalai pasirūpinti šeimos gerove, pačiam sau nieko nereikalaujant. Turi tobulinti savo įgūdžius, mokytis kažko naujo. Pasaulis – ne mamos glėbys. Vyrų pasaulyje nepriimami nei skundai, nei pasiteisinimai. Jei tu dabar gyvas, vadinasi, kad šį tą gyvenime jau supratai. Bet to nepakanka.

4. Mokykis

Nebūk gyvuliu, kuris viskuo patenkintas, nes neva viską jau žino. Mokykis uždirbti pinigų, kad taptum taikliausiu medžiotoju. Mokykis psichologijos, nes tau reikės bendrauti su žmonėmis. Šios žinios tau padės ne su kitaip manančiaisiais kariauti, bet priešus paversti savo draugais. Tai lyderių ir diplomatų privilegija. Taip tu būsi apsuptas draugų, o ne priešų. Taip pat išmoksi bendrauti su moterimi. Nes juk ji – dinamitas, kuris bet kada gali sprogti. Pasižiūrėk, kiek vyrų nusigėrė ar kitaip nusirito vien todėl, kad nemokėjo bendrauti su moterimi. Jei mokysiesi, atsirieksi skaniausią pyrago gabalėlį, turėsi geriausią moterį. Jei nesimokysi – liksi kvailys, kuris „viską žino“.

5. Šykštumas – silpnųjų lemtis

Šykštus yra tas, kuris vargeta sieloje. Nesvarbu, kiek milijonų jis beturėtų, turtingu laikomas tas, kuris yra dosnus ir kilniaširdis. Dalytis geba tik pasitikintys savimi vyrai. Jie gali atiduoti paskutinius 100 Eur, nes žino, kaip juos užsidirbs. Šykštus yra ir tas, kuris šykšti savo moteriai dovanų, komplimentų, pagalbos namie. Jis mano, kad tai neapsimoka, todėl yra eilinis menkysta. Lyderis priešingai – visada palaiko ir rūpinasi savo genties nariais. Dosnumas – tai dievų, karalių ir herojų lemtis. Dosniam nereikia jėga reikalauti pagarbos bei dėmesio – artimieji ir taip jį gerbia už didelę širdį ir stiprų charakterį.

6. Reikia būti stipriam, o ne tokį vaidinti

Seni, tu gali užsiauginti barzdą ar išryškinti raumenis, gali bauginti žmoną ir vaikus savo rėkimu, gali puikuotis brangiais rūbais, bet juk abu žinome – stipraus tai tavęs nepadarys. Agresija – tik kaukė, po kuria slepiasi išsigandęs ir sutrikęs vaikas. Stipriam nereikia demonstruoti savo jėgos. Vilkai nekiauksi lyg kiemo šuneliai. Jie daro tai, ką privalo. Jėga tiesoje. Jėga sąžiningume. Sunkiausias dalykas – išlikti geram. Holivudinis „popsas“ teigia, kad stiprus tas, kuris agresyvus, įžūlus ir piktas. Tačiau iš tikro stiprus tas, kuris stengiasi dėl savo šeimos dvasinio komforto.

7. Vyras veikia, o ne inkščia

Tas, kuris nieko nedaro, yra bailys. Nes bijo suklysti. Jis gali teisintis, apkaltinti, kad jam skauda galvą, nėra tinkamų sąlygų, neturi jėgų. Bet tikras vyras randa jėgų pakeisti sąlygas ir padaro, ką privalo. Tingėjimui pateisinimo nėra. Tas, kuris delsia, atsakomybę užkraudamas ant žmonos pečių, kuris įniršį išlieja ant žmonos vietoje to, kad išspręstų problemą, yra bailys. Ir nepyk, jei tave taip pavadins. Dangus mėlynas, vanduo šlapias, o tu – bailys.

8. Vyras patikimas

Tu ir pats žinai, kad santykiuose svarbiausia – patikimumas. Juk draugas – tas, kuriuo gali pasitikėti, kuris tau ištikimas. O pats niekingiausias yra išdavikas. Ir toks būni tu pats. Tada, kai, susipykęs su žmona, grasini išeiti, jei ji nepaklus tau, tavo reikalavimams. Vyro esmė, kaip jau minėta, – patikimumas. Moterį ne kartą apgavo ir jei tu ją dar kartą išduosi, pasakydamas, kad jei ji tau nepaklus, tu išeisi, esi niekingas išdavikas ir bailys. Nes tik bailiai pradžioje teigia, kad jais galima pasitikėti, o paskui išduoda savo pažadus. Nepakanka atrodyti kietam. Problemas reikia spręsti be grasinimų.

9. Vyras – medžiotojas

Akmens amžiuje vyro nereikėjo motyvuoti eiti į medžioklę. Motyvas buvo badas. Dabar iš bado niekas nemiršta. Vyrai turi Mikės Pūkuotuko sindromą – dėl padidėjusių pilvo apimčių nepralenda pro olą. Tačiau vyras turi namo parnešti medžioklės trofėjų todėl, kad jis vyras. Plepėti geba tik ožys. Todėl pakaks dejuoti. Medžioti visais laikais buvo sunku, todėl tuo ir užsiimdavo vyrai. Gali ir toliau spaudyti kompiuterio klavišus, bet moterims reikia vyrų, o ne jūros vėplių.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite