Angle down Atgal

8 požymiai, kad jau prasirgote COVID-19, bet to nesupratote

Manoma, kad vienas iš trijų žmonių, sergančių koronavirusu neturi simptomų. Ar kada susimąstėte, ar anksčiau sirgote COVID-19? Štai 8 požymiai, kad galbūt jau prasirgote šiuo virusu.

Daugelis iš mūsų dabar žino pagrindinius COVID-19 simptomus – naują nuolatinį kosulį, aukštą temperatūrą, skonio ir kvapo praradimą.

Tačiau manoma, kad vienas iš trijų žmonių, sergančių koronavirusu, nejaučia šių pagrindinių simptomų. Tai reiškia, kad daugelis iš mūsų jau turėjo virusą to net nežinodami.

Kaip sužinoti, ar jau sirgote koronavirusu jeigu nejautėte pagrindinių simptomų ir neatlikote antikūnų testo? Pasak ekspertų, šie 8 simptomai gali pasireikšti praėjus mėnesiams po to, kai užsikrėtėte virusu.

Keistas kosulys

Daugelis žino, kad vienas pagrindinių koronaviruso simptomų yra nuolatinis kosulys. Koronaviruso kosulys skamba kitaip, nei paprastai kosulys skambėtų, ir netgi skiriasi nuo „rūkalių kosulio“.

Raudonos akys 

Jei jus kamavo raudonos akys yra tikimybė, kad sirgote koronavirusu.

Pripažinta, kad bet kokia viršutinių kvėpavimo takų infekcija gali sukelti akių uždegimą kaip antrinę komplikaciją.

Sunkus kvėpavimas

Daugelis tų, kurie sirgo koronavirusas kovojo su dusuliu ir sunkiu kvėpavimu.

Jeigu jautėte sunkų jausmą krūtinėje, greitą kvėpavimą ir širdies plakimą, tai gali būti siejama su virusu.

Bėdos su skrandžiu 

Neseniai paskelbtas „American Journal of Gastroenterology“ tyrimas susiejo skrandžio problemas su koronavirusu.

Buvo nustatyta, kad 48,5% iš 204 žmonių, kurių koronaviruso testas buvo teigiamas, turėjo tokių virškinimo simptomų kaip viduriavimas.

Nuovargis

Viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduria COVID-19 sergantys žmonės yra nuovargis. Kai kuriems nuovargį sunku įveikti net keletą mėnesių po viruso.

Smegenų rūkas“

Prasirgę koronavirusu, kai kurie žmonės su vadinamu „smegenų rūku“ kovoja net kelis mėnesius. Prasirgus virusu keletą mėnesių būna sunku aiškiai mąstyti.

Jei jautėte šį simptomą galbūt taip pat sirgote koronavirusu.

Aukšta temperatūra

Jei anksčiau sirgote ir turėjote aukštą temperatūrą, yra tikimybė, kad galbūt turėjote COVID-19, nes tai yra vienas iš pagrindinių simptomų.

Aukšta temperatūra laikoma karščiavimu, kai ji pasiekia 37,7 laipsnius ir daugiau.

Staigus skonio ar kvapo praradimas

Skonis ir kvapas gali atsirasti po to, kai pasveikstama, tačiau daugeliu atvejų pagerėjimas užtrunka keletą mėnesių. Jei jautėte šį požymį turbūt sirgote koronavirusu.

Parengta pagal dailystar.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite