Angle down Atgal

8 maisto produktai, naudingi ir kūnui, ir psichinei sveikatai

Mūsų kūnas ir mintys yra kur kas labiau susiję, nei galite pagalvoti, todėl sveikas maistas ne tik palaiko gerą fizinę būklę, bet ir pagerina psichinę sveikatą. Jei kasdien jūsų nuotaika bloga, esate nervingi, metas peržvelgti savo maisto racioną. Galite nustebti, kiek įtakos sveikas maistas turės jūsų pakitusiai savijautai. Taigi, kokius produktus reiktų įtraukti į savo valgiaraštį?

  1. Soja. Sojoje yra aminorūgščių, kurios labai svarbios raumenims ir kaulams, padeda įveikti miego sutrikimus ir nemigą, taip pat sumažina rimtesnių problemų, tokių kaip Alzheimerio liga, riziką. Beje, soja labai naudinga moterims. Daugelis moterų menopauzės metu susiduria su nuotaikų svyravimais, koncentracijos stoka, nuovargiu ir nėra geresnės išeities, nei gydytis natūraliai. Menopauzė palaipsniui sustabdo estrogeno gamybą, o soja gali būti vienas iš būdų jį susigrąžinti. Tiesa, nereikėtų persistengti.

  2. Lašiša. Joje gausu omega-3 riebalų rūgščių. Jos tiesiogiai susijusios su smegenimis ir padeda pagerinti ląstelių veiklą, todėl mažesnė liūdesio, depresijos, atminties problemų rizika, o vyresnio amžiaus žmonėms – demencija. Organizmas pats negali gaminti omega-3, todėl, norint geriau funkcionuoti, būtina valgyti tokius maisto produktus kaip lašiša. Ši žuvis subalansuoja hormonus, neapsunkina organizmo, kontroliuoja apetitą ir didina serotoniną, laimės hormoną. Galvokite apie tai kaip apie laimingą maistą – nesijaučiame išpūsti ir po to dar nesame alkani. Ar tai ne puiku?

  3. Česnakas. Jis mūsų smegenims suteikia labai daug gero, įskaitant tai, kad pagerėja atmintis, kas labai aktualu vyresnio amžiaus žmonėms. Česnaką galima valgyti vieną arba naudoti įvairios salotose, sriubose, kituose patiekaluose.

  4. Juodasis šokoladas. Daugiau naudos mūsų organizmui suteikia juodasis, ne pieniškas šokoladas, nes jame yra kur kas daugiau kakavos. Turėkite omeny, kad kuo tamsesnis šokoladas, kuo daugiau jame kakavos, tuo geriau! Mėgaujantis šokoladu, gaminasi endorfinai, laimės hormonai, kurie mažina stresą, įtampą, gerina nuotaiką. Kakava, negana to, pagerina ir psichinę sveikatą.

  5. Graikiniai riešutai. Daugybė riešutų rūšių yra naudingi mūsų smegenims, tačiau geriausi šiuo atžvilgiu yra graikiniai riešutai. Tai puikus baltymų ir sveikųjų rūgščių šaltinis, padedantis subalansuoti cukraus kiekį kraujyje ir palaikyti švaresnes arterijas. Jie turi ir omega-3 rūgščių, teigiamai veikiančių nuotaiką, mažinančių nerimą ir depresiją. Kasdien kramsnodami graikinių riešutų, būsite optimistiškesni, energingesni ir lengviau susikaupsite.

  6. Šalavijas. Nors šalavijas nėra maistas, tai puikus maisto papildas. Jį sudaro antioksidantai, padedantys stiprinti atmintį, mąstymą, problemų sprendimą ir dėmesingumą. Dar jie turi naudingųjų flavonoidų, gerinančių smegenų sveikatą ir užkertančių kelią rimtoms ligoms, tokioms kaip Alzheimerio liga. Be šių privalumų, jis padeda išvengti depresijos, nerimo ir gerina virškinimą.

  7. Vitaminas C. Dėl jo naudos organizmui abejonių nekyla. Jis gelbsti ne tik mūsų imuninę sistemą, bet ir gerina emocinę sveikatą. Jei nuolat jaučiatės psichiškai pavargę, tikriausiai dėl to, kad negaunate pakankamai vitamino C. Apelsinai, kiviai, paprikos, braškės ir daugelis kitų turi šio gerojo vitamino, kuris naudingas smegenų sveikatai ir užkerta kelią psichiniam nuosmukiui. Jis padeda stiprinti dėmesį, atmintį ir dėmesį, mažina depresijos, nerimo ir sunkesnių ligų riziką.

  8. Jūros dumbliai. Sušių mėgėjai, ši žinia kaip tik jums. Jūros dumbliai taip pat pripažinti kaip turintys teigiamą įtaką mūsų smegenims. Be omega-3, juose gausu magnio, kuris padeda kovoti su stresu. Tad, nepaisant kitų produktų, įeinančių į sušių sudėtį, šis komponentas naudos tikrai suteiks.

Parengta pagal Brightside.me

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite