Angle down Atgal

70/30 finansų taisyklė arba kodėl turtingi žmonės neišlaidauja prabangos prekėms

Kai pradedame uždirbti savo pinigus, dažnai jaučiamės pasimetę – nežinome, kiek tiksliai lėšų turėtume atidėti taupymui, ar reikėtų leisti pinigus trokštamiems, bet nebūtiniems daiktams, ir dar daugybės kitų finansinių dalykų. O po kelių sunkaus darbo metų pamatome, kad neturime nei investicijų, nei didelių santaupų, nei gražaus namo. Jums padėti gali taip vadinama 70/30 taisyklė.

Kas yra 70/30 taisyklė finansuose?

Dalis žmonių mano, kad vienintelis būdas padidinti savo turtą – tai uždirbti daugiau pinigų. Vis dėlto, finansų ekspertai sako, jog pagrindinis faktorius, įtakojantis mūsų turtą – tai pinigų leidimo įpročiai.

70/30 taisyklė apibrėžia, kiek pinigų galite išleisti, ir kiek turėtumėte atidėti taupymui bei investuoti. Viskas labai paprasta – atidėkite 70 procentų savo mėnesinių pajamų išlaidoms, o likusius 30 procentų padalinkite į 20 proc. santaupų (įskaitant skolų, paskolų ir lizingo padengimą) ir 10 procentų investicijoms, labdarai ar pensijų fondams.

Jeigu turite skolų, jų sumažinimas kiekvieną mėnesį turėtų būti jūsų prioritetas – jeigu jūsų atžvilgiu bus pradėtas skolų išieškojimas, galiausiai pats procesas ir skolų palūkanos jums gali labai brangiai kainuoti.

Taip pat į taupymo planą įtraukite santaupas nenumatytoms išlaidoms – ligai, skubiam automobilio remontui ir panašiai, kad ištikus netikėtai nelaimei finansinė našta būtų lengvesnė.

Štai ir viskas! Jūs turite pilnai veikiantį finansinį planą, kuriame numatytos kiekvieno mėnesio išlaidos, santaupos, skolos padengimas, investicijos ar pensijos kaupimas.

Kodėl šie procentai veikia?

Kadangi mūsų uždirbamos pajamos kiekvieną mėnesį gali padidėti ar sumažėti, skaičiavimas procentais yra naudingesnis nei konkrečios sumos atsidėjimas.

Pavyzdžiui, įsivaizduokite, jog kiekvieną mėnesį jūsų namų ūkis uždirba 4 000 eurų. Į 70 procentų pajamų įtraukite išlaidas maistui, nuomai, komunaliniams mokesčiams, reikalingų daiktų pirkimą, netikėtas išlaidas ir taip toliau. Jeigu kam nors išleidžiate pinigus, jie turėtų patekti į šią biudžeto dalį.

Taigi, jeigu jūs uždirbate 4 000 eurų, 70 procentų nuo šios sumos būtų 2 800 eurų, kuriuos ir galite skirti išlaidoms. Žinoma, jeigu jums nebūtina išleisti visos šios sumos, tuomet to ir nedarykite. 70 procentų – tai maksimumas, kiek galite išleisti, o kuo mažiau pinigų išleisite, tuo daugiau jų galėsite investuoti.

Vadovaujantis tuo pačiu pavyzdžiu, 20 procentų nuo 4 000 eurų yra 800 eurų per mėnesį. Tai bus jūsų santaupoms ir skolų padengimui skiriami pinigai. Jeigu šiuo metu atidėti 20 proc. biudžeto lėšų jums yra sudėtinga, nespauskite savęs. Atidėkite tiek, kiek pajėgiate, ir pasistenkite kiekvieną mėnesį tą sumą padidinti bent keliais eurais. Tik neleiskite, kad skolos jus užgriūtų – stenkitės padengti bent minimalias įmokas. Skolų išieškojimas yra sudėtingas ir ilgas procesas, kurio jūs tikrai nenorite.

Na, o likusius 10 procentų pajamų – šiuo atveju 400 eurų – išleisti galite taip, kaip jums norisi: galite juos paaukoti labdarai ar gyvūnų prieglaudai, galite investuoti ar perkelti į savo pensijos fondą.

70/30 taisyklė – tai puikus finansų vadovas pradedantiesiems, kuris padės jums vystyti savo finansinį raštingumą.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite