Angle down Atgal

64 nuo COVID-19 pasveikę žmonės vėl bus užkrėsti šia liga – ką sugalvojo mokslininkai?

Oksfordo universiteto mokslininkai pakvietė 64 savanorius dalyvauti naujame tyrime. Nuo COVID-19 pasveikę žmonės vėl bus tyčia užkrėsti šia liga. Tik kam to reikia?

Mokslininkai ketina įdėmiai stebėti pasiruošusios imuninės sistemos darbą. Persirgimas COVID-19 sukuria imunitetą ligai - nors tikimybė vėl užsikrėsti tikrai egzistuoja, kūnas yra žymiai geriau pasiruošęs atremti infekciją ir žmogus išvengia pačių rimčiausių simptomų.

Atlikę šį naują re-infekcijos tyrimą mokslininkai geriau žinos, kaip kūnas tvarkosi su virusu, kurį jau pažįsta. Žinoma, jau yra žmonių, kurie COVID-19 sirgo du kartus. Tačiau šis tyrimas leis kontroliuoti visus užsikrėtimo parametrus - mokslininkai tiksliai žinos, kada tyrimo dalyviai užsikrėtė ir kokią viruso dozę jie gavo.

Kaip mokslininkai užtikrins dalyvių saugumą? Na, visi tyrimo dalyviai yra jauni (18-30 metų amžiaus). Visi yra sveiki ir tvirti. Prieš tyrimą mokslininkai skenuos jų plaučius ir širdis. Galiausiai, simptomus patyrę dalyviai bus gydomi antikūniais.

Ligoninėje tyrimo dalyviai praleis bent 17 dienų. Jie bus stebimi ir, jei reikės, gydomi. Vėliau jie periodiškai bus apžiūrimi bent metus.

Mokslininkai tikisi šiuo tyrimu surinkti nemažai aukštos kokybės duomenų, kurie pagerins mūsų supratimą apie imuninės sistemos atsaką į pakartotines COVID-19 infekcijas. Galbūt surinkti duomenys pasitarnaus kuriant naujas terapijas.

Technologijos.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite