Angle down Atgal

6 paprasti testai, kurie atskleis jūsų sveikatos būklę

Žmogaus kūnas yra nepaprastai įdomus: kartais apie tam tikrus sutrikimus jis signalizuoja iš pirmo žvilgsnio nekaltomis detalėmis.

Portalas „Bright Side“ pateikia kelis paprastus testus, kurie padės atpažinti įspėjamuosius organizmo ženklus. Šiuos testus galima atlikti tiesiog prie kompiuterio ekrano. Jeigu pastebėsite žemiau paminėtus simptomus, neturėtumėte jų ignoruoti – kreipkitės į šeimos gydytoją.

Lankstumas

Atsisėskite ant grindų, ištieskite abi kojas priešais save ir pabandykite paliesti kojų pirštus savo rankomis. Jeigu tai galite nesunkiai padaryti, puiku – jūsų kūnas yra puikios fizinės būklės. Tačiau jei šį pratimą atlikti buvo sudėtinga, pasistenkite daugiau lavinti lankstumą – užsiimkite joga, pilatesu ar plaukimu, kad pagerintumėte raumenų ir sąnarių sveikatą.

Širdis

Ramiai penkias minutes pasėdėkite tyloje, o tada pabandykite užčiuopti savo pulsą vidinėje riešo pusėje. Matuokite jį lygiai minutę, skaičiuodami susitraukimus. Suaugusių žmonių ir vyresnių nei 10 metų vaikų pulsas turėtų siekti 60-100 susitraukimų per minutę. Didesnis arba mažesnis skaičius gali rodyti kraujospūdžio problemas.

Pirštai

Į stiklinę pripilkite labai šalto vandens ir jame 30 sekundžių palaikykite savo pirštus. Jeigu pirštų galiukai pabaltavo ar pamėlynavo arba jūs negalėjote ištverti šalčio, gali būti, kad turite rimtų kraujotakos sutrikimų ir jums reikia apsilankyti pas gydytoją.

Kvėpavimo sistema

Uždekite degtuką ir jį laikydami rankoje ištieskite ją prieš save. Giliai per nosį įkvėpkite oro ir iškvėpkite per burną, bandydami užpūsti liepsną. Kiek iškvėpimų jums prireikė, kad degtukas užgestų? Jeigu daugiau nei poros, gali būti, kad jūsų kvėpavimo sistema yra pažeista. Taip gali nutikti, jeigu rūkote, nepakankamai sportuojate arba sergate lėtine liga.

Skysčių kaupimas

Rankos nykščiu palieskite viršutinę arba apatinę savo pėdos pusę. Jei po kelių sekundžių nuo nykščio patraukimo ant pėdos vis dar matyti paspaudimo žymė, jūsų kūnas gali būti linkęs kaupti skysčius. Pasikonsultuokite su savo gydytoju, kuris padės išsiaiškinti skysčių kaupimosi priežastį ir paskirs gydymą.

Akys

Užmerkite vieną akį ir atsitraukite nuo monitoriaus per 3-5 žingsnius. Pažiūrėkite į paveikslėlį viršuje. Įvertinkite, ar kai kurios linijos jums atrodo tamsesnės už kitas.

Jeigu atsakymas yra taip, gali būti, kad jums išsivystęs astigmatizmas ir turėtumėte apsilankyti pas akių gydytoją.

Jeigu negalite matyti šiame paveikslėlyje pavaizduoto skaičiaus, tai gali būti trumparegystės požymis.

Parengta pagal Brightside.me

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite