Angle down Atgal

6 mitai apie mitybą. Kalbamės su chirurgu N. Kaseliu

Kartu su pavasariu dažniausiai ateina noras gyventi sveikiau. Kol vieni traukia iš sandėliukų dviračius – kiti ieško nemokamų mitybos planų, kurie turėtų padėti ne tik geriau jaustis tačiau taip pat ir padailinti kūno linijas.

Tiesa, mitybos plano laikymasis labai sudėtingas darbas. Kur kas paprasčiau yra sužinoti esminius tinkamos mitybos principus ir jų laikytis. Apie tai ir kalbamės su chirurgu Nerijumi Kaseliu, kuris žinomas dėl skrandžio mažinimo operacijų.

1 mitas – ne visi skysčiai yra vertingi

Daugelis žino, kad kasdien reikia išgerti po 2 litrus vandens, kadangi tai ne tik užtikrina tinkamą organizmo funkcionavimą, tačiau ir padeda numalšinti alkį. „Svarbu gerti vandenį, o ne vaisvandenius arba pirktines sultis, kuriose yra labai daug cukraus. Tai – nereikalingas ir nenaudingas kalorijų šaltinis“- pasakoja gydytojas.

2 mitas – kava padeda kovoti su svoriu

Turbūt daugeliui teko girdėti, kad kava padeda kovoje su svoriu. Ji laisvina vidurius, tad svarstyklėse skaičiai atrodo patraukliau. Tai yra mitas. „Viduriavimas tikrai nesumažins Jūsų svorio. Paprasčiausiai ištuštinama tai, kas yra Jūsų viduriuose. Tačiau riebalų tai nemažina. O didelis kavos kiekis gali daryti neigiamą įtaką Jūsų virškinimo sistemai, ypač skrandžiui‘,- priduria gydytojas. Galiausiai, bet koks didelis tam tikro produkto kiekis daro neigiamą įtaką. Svarbu – saikas.

3 mitas – iškrovos dienos yra tinkamos visiems

Tikrai ne. Kai kurie renkasi iškrovos dienas ir džiaugiasi, kad pavyko ne tik sumažino savo kūno svorį, tačiau taip pat ir gerai jaustis. Dėl to geriausia yra tartis su šeimos gydytojais, kurie žino Jūsų sveikatos istoriją, tad gali patarti dėl iškrovų dienų Jūsų atveju.

4 mitas – lieknas žmogus yra sveikas

Nors šiuo metu daugelis žmonių meta svorį ne tik sveikatos, tačiau dėl grožio, tačiau svarbu nepamiršti, kad lieknas žmogus tikrai nėra tolygus sveikam. Štai todėl reikia atsargiai mesti kilogramus, kad nepasidarytumėte dar daugiau sveikatos problemų. Daug patarimų, kurie padės Jums subalansuoti savo mitybą rasite puslapyje www.gastroklinika.lt.

5 mitas – tamsiuoju metų laiku priaugti svorio yra normalu

Taip, vėsiuoju metų laiku daugelis žmonių priauga kelis kilogramus. Tai nėra labai blogai, jeigu KMI yra normalus. Kai jis yra didesnis nei 35 – kiekvienas kilogramas yra blogis. Tokiu atveju geriausiai padeda skrandžio mažinimo operacijos. Svarbiausia yra žmogaus savijauta ir tuo pačiu organizmo reakcija atėjus pavasariui. Ar tikrai tuos kelis kilogramus numesti yra labai paprasta?

6 mitas – valgyti po 18 valandos negalima

Tai yra gana dažnas mitas. „Vakarienė turėtų būti apie dvi valandas iki miego. Jeigu einate miegoti 00 – tokiu atveju vakarinė iki 18 valandos yra nesąmonė“,- tikina gydytojas. „Svarbu tai, kad vakarienė nebūtų labai riebi. Siūlau rinktis baltyminį maistą. Taip pat nepamirškite, kad svorio metimui taip pat reikalingas tinkamas miegas. Be jo kilogramai tirps kur kas sunkiau“.

Subalansuota mityba nėra nei brangi, nei neskani. Svarbiausia žinoti esmines jos taisykles ir reguliariai jų laikytis.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite