Angle down Atgal

6 kenkėjai, kurie griauna jūsų namus

Tikriausiai nėra namų, kurių šeimininkai retkarčiais nepamatytų prabėgant vieno kito vabzdžio. Laimė, jeigu jis užsuko trumpam ir greitai „uždarys“ jūsų namų duris. Nelaimė, jeigu tai vienas iš žemiau įvardytų kenkėjų – greičiausiai viešnagė užsitęs ir netgi pridarys rūpesčių.

  • Bitės

Natūralioje gamtoje bites privalu saugoti, tačiau namuose joms – ne vieta. Šie ekologinei sistemai itin svarbūs vabzdžiai gali pastatyti avilį tiesiog sienoje – užtenka mažiausios skylutės. Taip suręstas avilys, pripildytas klampaus medaus, gali pakenkti sienoms ir netgi prišaukti iš gipso kartono pagamintų konstrukcijų griūtį.

  • Kandys

Traukiamos šviesos, kandys skraido aplink verandoje įrengtus žibintus ir namų langus. Patekusios į vidų, jos imasi savo juodo darbo: nepastebimos sukramto mėgstamiausius megztinius, iš močiutės paveldėtas antklodes, sugadina kitus namų audinius.

  • Kilimų vabalai

Neapsigaukite, nors šie vabalai itin mažučiai – vos trijų milimetrų, jų veikla gali pridaryti tūkstantinės žalos. Ypač, jeigu savo namus išpuošėte brangiais kilimais. Maža to, šie vabalai skylutėmis „išgražina” ne tik kilimus, bet ir kilimines dangas, apmušalus, užuolaidas.

  • Medgraužiai (kinivarpos, ūsočiai, skaptukai)

Vargas tiems namams, į kurių medines konstrukcijas įsisuko medgraužiai. O jiems Lietuvos klimatinės sąlygos itin palankios. Jeigu tik mediena neimpregnuota, medgraužiai imasi ją skanauti. Dar blogiau, jeigu mediena drėgna – tuomet jos gali nelikti per pora metų. Namo konstrukcijoms silpnėjant, jis gali net sugriūti!

  • Tarakonai

Tarakonai ne tik platina ligas, gadina nervus ir estetinį namų vaizdą. Šie kenkėjai taip pat mėgsta graužti audinius ir popieriaus produktus – pavyzdžiui, tapetus, ar net baldus, jeigu jų skaičius nėra kontroliuojamas.

  • Pelės

Pelės daugiausiai rūpesčių kelia atšalus orams, kai tiesiog veržte veržiasi į namus. Tačiau ir šiltuoju metų laiku jos gali įsikurti jūsų namuose. Pelės graužia viską: jeigu neišprašysite šių svečių, sienose gali nebelikti izoliacinės medžiagos, taip pat nukentėti elektros instaliacija ir namuose netgi kilti gaisras.

Sterilus.lt kenkėjų naikinimo ekspertas Arūnas Vidžiunas:

Kai kurie kenkėjai, jeigu jų laiku neišnaikinsite, gali sukelti tikrai nemažai problemų. Nors kai kurie kenkėjai, kaip, tarkime kandys, pakankamai nesunkiai dingsta išdėliojus apelsino žievelės ir patrupinus lauro lapų tamsiose spintelėse bei spintose, tačiau kelių, dažnai sutinkamų kenkėjų taip neišnaikinsite.

Iš visų kenkėjų sunkiausiai išnaikinti blakes – tik pastebėjus įkandimus ar patį parazitą, nedelsiant reikėtų kviesti specialistus, kadangi šioms, padėjus kiaušinėlius, būtina purkšti kelis kartus, kad ir kokia stipri būtų chemija, šių kenkėjų kiaušinėliai yra itin atsparūs. Kitas nelauktas svečias – širšės. Žmonės dažnai sumaišo širšes su bitėmis, pastarosios retai kada įsikuria balkonuose, ar tarp stogo dangos ir mūro.

Širšės kur kas aktyvesnės ir agresyvesnės, pakankamai greitai suka avilius ir itin nenoriai pasiduoda išprašomos. Atsiradus skylutei namo sienoje ir išgirdus zvimbėjimą, delsti nereikėtų, nes tokių skylučių greitu metu pasidarys ne viena ir ne dvi. Aktyviausias laikotarpis – liepos mėnesis, tačiau budintis pradeda net nuo balandžio pradžios. O ką daryti nesusitvarkantiems su pelėmis privačiuose namuose? Nepatingėkite ir aplink pamatus 40/50 cm gylyje supilkite smulkaus žvyro, taip pat, pragraužtus tarpelius užmontuokite cemento mišiniu su įmaišyta metaline viela.

Profesionalus kenkėjų naikinimas https://sterilus.lt

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite