Angle down Atgal

5 skausmų tipai, kurie kelia pavojų gyvybei

Normalu, jei retkarčiais patiriate tam tikrus kūno skausmus, kurių tik daugėja žmogui senstant, tačiau tam tikri skausmai gali būti rimtų ligų ar susirgimų simptomas, skelbia Mindthemunchies.com.

Jei patiriate nors vieną iš šių skausmų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir atlikite visus reikiamus tyrimus:

1. Stiprus ir labai skaudus galvos skausmas.

Sekinantis ir labai staigiai kylantis galvos skausmas gali rodyti aneurizmą – smegenų kraujavimą, kuris gali sukelti smegenų pažeidimą ar net mirtį. Tokiu atveju staigi reakcija ir greita pagalba gali išgelbėti jums gyvybę.

2. Bukas skrandžio skausmas, pereinantis į aštrų skausmą pilvo dešinėje pusėje.

Nepainiokite to su virškinimo problemomis, tokį skausmą reikėtų vertinti itin rimtai, nes tai gali reikšti apendicitą ir operacijos būtinybę.

3. Skausmas nugaros viduryje ir karščiavimas.

Pykinimas, nugaros skausmas ir karščiavimas dažnai klaidingai painiojamas su skrandžio problemomis, tačiau tai taip pat gali rodyti inkstų infekciją. Galite jausti dažnesnį norą šlapintis ir skausmą šlapinimosi metu. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją, kuris jums paskirs reikiamus medikamentus.

4. Neįprastas skausmas tarp menčių.

Ne visi, patiriantys širdies smūgį, jaučia tuos pačius įprastus simptomus, pavyzdžiui, skausmą širdies plote. Moterims tokiu atveju neretai pasireiškia skausmas tarp menčių, o taip pat – pykinimas, žandikaulio skausmas ir oro trūkumas. Jei pajutote šiuos simptomus, nieko nelaukdami skambinkite greitajai.

5. Minkštas darinys blauzdoje.

Jei pastebite, kad blauzdos dalis yra minkštesnė, paraudusi ir šilta, gali būti, kad jums – giliųjų venų trombozė. Jei koja nėra stipriai patinusi ir skausmas nėra sunkiai pakeliamas, galbūt ir galite luktelėti dieną prieš pasirodydami gydytojui. Kitu atveju, būtina kuo skubesnė pagalba, kadangi krešulys gali padidėti ir plyšti, nukeliauti į plaučius ir sukelti mirtiną pavojų gyvybei.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite