Angle down Atgal

5 patarimai, kaip išsirinkti tvorą

Tuomet, kai atitinkamoje teritorijoje norisi sukurti saugesnę ir privatesnę aplinką, į pagalbą dažnai pasitelkiamos tvoros. Jos ypač dažnai naudojamos norint aptverti sodo ar gyvenamojo namo teritoriją. Nepriklausomai nuo to, kokia bus šių gaminių paskirtis, turėsite galimybę susipažinti su plačia jų pasirinkimo įvairove, todėl teks gerai pagalvoti, kokia tvora bus pati tinkamiausia. Tam, kad sprendimą priimti būtų paprasčiau, pirmiausia reikėtų apgalvoti kelis pagrindinius kriterijus.

1. Tvoros tipas

Priklausomai nuo tvoros tipo, skiriasi ir tam tikros jos savybės, tad pravartu susipažinti su pagrindinėmis tokių gaminių rūšimis:

  • Segmentinės. Tai – pakankamai dažnas pasirinkimas, pasižymintis paprastu montavimu ir puikiu kainos bei kokybės santykiu. Tikslesnės ypatybės priklauso nuo naudojamų medžiagų, kurios gali būti pačios įvairiausios – platus pasirinkimas yra dar vienas jų privalumas. Spauskite čia, jei norite apžiūrėti tokių tvorų asortimentą.
  • Tinklinės. Šio tipo gaminiai pasižymi itin gera kaina, todėl dažnai yra pasirenkami tuomet, kai reikia aptverti didesnius sklypus ir teritorijas. Iš toli tinklas gali būti pakankamai nepastebimas, tačiau privatumo tokios tvoros nesuteiks. Jų dizainas taip pat bus labai paprastas, tad tikėtina, kad eksterjerą norėsis patobulinti papildomomis detalėmis. Tačiau tokiems gaminiams neprireiks sudėtingos priežiūros, o tarnavimo trukmė taip pat bus solidi.
  • Skardinės. Tokios tvoros montuojamos kiek sudėtingiau, tačiau jos gali tapti svarbia eksterjero dalimi – šiuo atveju galėsite rinktis iš pakankamai plataus spalvų spektro. Dažniausiai tokie gaminiai užtikrina kur kas didesnį privatumą, o ilgaamžiškumas įvardijamas kaip svarus privalumas.
  • Metalinės. Šie gaminiai išsiskiria savo tvirtumu, tačiau tikėtina, kad laikui bėgant juos norėsis perdažyti. Stilistinė įvairovė yra labai plati, todėl galima rasti tiek labai privačių, tiek ir kur kas atviresnių modelių, kuriuos galėsite pritaikyti skirtingoms situacijoms.
  • Medinės. Tai – labai žavus pasirinkimas, bendram eksterjerui suteikiantis daugiau jaukumo ir šilumos. Tokios tvoros dažniausiai užtikrina aukštą privatumo lygį. Tiesa, medienai gali prireikti kiek daugiau priežiūros: tokią tvorą reguliariai reikės dažyti, impregnuoti ir lakuoti.

2. Aukštis

Tai – labai individualus pasirinkimas, kuris priklauso nuo to, koks saugumo ir privatumo lygis yra reikalingas. Logiška, kad aukštesnė tvora bus sunkiau įveikiama, tačiau jeigu ji bus masyvi, sukurs šešėlį Jūsų ar kaimynų kieme. Reikėtų turėti omenyje, jog norint pastatyti tvorą, kuri yra aukštesnė nei 2 metrai, reikalingas kaimynų sutikimas ir kiti statybiniai leidimai. Tačiau net ir gerokai žemesni gaminiai leidžia sukurti pakankamai privačią aplinką, tad šių papildomų rūpesčių galima išvengti.

3. Privatumas

Privatumas priklauso tvoros permatomumo. Gaminiai su didesniais ar mažesniais tarpeliais neužtikrina tokio aukšto privatumo lygio kaip tie, kurie yra visiškai uždari. Antrasis variantas gali pasirodyti patrauklus tuo atveju, jeigu norisi visiškai atsiriboti nuo kaimynų ar praeivių žvilgsnių, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad ir Jūs nebematysite, kas vyksta aplink. Tad šis pasirinkimas priklausys nuo to, kokia bus tvoros paskirtis ir koks privatumo lygis Jums yra reikalingas – įvairovės šiuo klausimu neturėtų pritrūkti.

4. Dizainas

Savaime suprantama, jog nuo tvoros stilistikos ir spalvų labai ženkliai priklausys ir visas eksterjeras – juk tai vienas pirmųjų akcentų, kuriuos pastebi praeiviai ir svečiai. Šie gaminiai gali būti įvairiausių atspalvių ir dizainų, tad reikėtų pagalvoti, kas geriausiai atspindėtų Jūsų kiemą. Kartais netgi rekomenduojama atsižvelgti į namo fasadą – ypač tuomet, jei teritorija nėra didelė ir tvora yra apjuosta netoli jo. Žinoma, visuomet galima rinktis saugų variantą ir naudoti neutralius atspalvius, tačiau pasistengti, jog tvoros varteliai ar kiti elementai būtų įdomesni – šiuo atveju sprendimas priklauso nuo Jūsų asmeninio skonio.

5. Kaina

Tvoros kaina priklauso nuo prieš tai aptartų tipų, todėl reikėtų įsivertinti, kokio dydžio teritoriją reikės aptverti ir apsispręsti, kiek į šiuos gaminius galėsite investuoti. Nepamirškite įvertinti ir montavimo sudėtingumo: jei su šia užduotimi nesusitvarkysite patys, meistrų darbas taip pat pareikalaus papildomų išlaidų. Įvairių tipų tvoros parduodamos Pigu.lt el. parduotuvėje – čia jas įsigysite palankiomis sąlygomis.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, pakankamai lengvai turėtumėte nutarti, kokia tvora Jūsų atveju būtų pati tinkamiausia. Rinktis dabar tikrai yra iš ko, tad svarbiausia tinkamai išsigryninti savo poreikius.

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite