Angle down Atgal

5 idėjos sveikatinimo savaitgaliui Birštone

Birštonas – vienas gražiausių Lietuvos kurortų. Nors pats Birštono miestas nedidukas, čia galima apsilankyti vėl ir vėl, ir kiekvieną kartą atrasti kažką naujo. Štai kelios idėjos, ką savaitgalį galima nuveikti Birštone.

Pasižvalgykite po Nemuno slėnio gamtą

Visas Birštono ir jį supančių Nemuno kilpų grožis atsiskleidžia iš išskirtinės konstrukcijos, etniniais motyvais puošto Birštono apžvalgos bokšto, kurio aukštis – daugiau nei 50 metrų! Tai aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas, ir jeigu nepabijosite aukščio, reginiu tikrai nenusivilsite. Be to, šis bokštas pastatytas ant Škėvonių gūburio, taigi užlipę į apžvalgos aikštelę jūs iš tiesų atsidursite 137 metrų aukštyje virš jūros lygio. Tai reiškia, jog visą Nemuno grožį išvysite iš paukščio skrydžio!

Kitas objektas, nuo kurio visu grožiu atsiskleidžia lietuviška krašto gamta – tai legendomis ir padavimais apipintas Birštono piliakalnis, ant kurio kažkada stūksojo ir Birštono pilis, kurioje XV-ame amžiuje nuo maro slėpėsi kunigaikštis Kazimieras Jogailaitis. Nors iki mūsų laikų pilis neišliko, piliakalnis iki šiol keri atsiveriančiais vaizdais.

Grožio procedūros – Birštono vizitinė kortelė

„Tulpės sanatorija“ @ Laisvalaikio dovanos
„Tulpės sanatorija“ @ Laisvalaikio dovanos

Birštonas garsėja savo nuostabių savybių mineraliniais vandenimis, kurie puoselėja grožį ir suteikia organizmui pačių geriausių medžiagų. Čia veikiančios sanatorijos naudoja šiuos mineralinius vandenis ir kitą gamtos gėrį gražinamosioms veido ir kūno procedūroms. Pavyzdžiui, Birštono miesto centre įsikūrusi „Tulpės sanatorija“ savo svečiams siūlo veido puoselėjimo procedūras, anticeliulitinį lieknanamąjį šveitimą, odos skaistinimą ir tonizavimą, prabangų kūno įvyniojimą į aukso kaukę, grožio procedūras vyrams ir daug kitų pasirinkimų. Leiskite sau pasijusti kaip karaliui ir karalienei.

Išbandykite sveikatinimo ritualus

Kai jau pasigražinsite, likusį dėmesį viešnagės metu sutelkite į savo sveikatos puoselėjimą. Juk sveikata – brangiausias mūsų visų turtas. O gal pasiilgote išskirtinio poilsio su mylimu žmogumi? „Tulpės sanatorija“ siūlo sveikatinimosi programą dviem asmenims, po kurios jūs jausitės tarsi iš naujo gimę. Į programą įeina apsilankymas baseino ir pirčių komplekse, mineralinio vandens terapija su eteriniais aliejais, aromaterapija, masažas, purvo įvyniojimas ir kitos procedūros bei gydytojo konsultacija.

Aktyviai praleiskite laisvalaikį

Nors Birštonas labiau garsėja ramiu poilsiu, čia ras ką veikti ir tie, kurie negali gyventi be adrenalino ir kvapą gniaužiančių pojūčių. Kurorte pilna pramogų visai šeima. Pavyzdžiui, mažiesiems tikrai patiks Žvėrinčiaus miške Birštone veikiantis aktyvaus laisvalaikio takas su karstyklėmis, kuriame kiekvienas vaikas gali pasijusti kaip Tarzanas, šokinėdamas nuo medžio link medžio. Birštone lengvai rasite išsinuomoti dviračių ir paspirtukų ar netgi parasparnių.

O gal jums labiau patiktų skrydis oro balionu? Rasite ir tokią pramogą, kurios metu į Birštoną pažvelgsite iš labai aukštai. Na, o romantiškai nusiteikusiems gamtos mylėtojams rekomenduojame žygius žirgais bei vaizdingą pasiplaukiojimą Nemunu pramoginiais laivais.

Skrydis oro balionu @ Laisvalaikio dovanos
Skrydis oro balionu @ Laisvalaikio dovanos

Skaniai pavalgykite

Kokios gi atostogos be gardaus maisto? Birštone visus metus rengiamos krašto patiekalų degustacijos. Edukacinėse programose galėsite paragauti pikantiškų bulvinių dzūkiškų bandų, padegustuoti lietuviško sūrio.

Galbūt jums labiau prie širdies tradiciniai restoranai? Birštone tikrai netrūksta vietų, kur skaniai pavalgyti. Ne tik sezono metu čia veikia restoranai, kurių meniu kuruoja aukščiausio lygio virtuvės šefai. Dūmo kvapo grill patiekalai, žvėrienos šedevrai, išskirtinio skonio jūros gėrybės ar mineralizuotos degustacinės vakarienės: kiekvienas Birštono restoranas turi ką pasiūlyti ir patiems išrankiausiems.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite