Angle down Atgal

2 metrų atstumo taisyklė neveikia, sako mokslininkai

Naujas Masačusetso technologijų universiteto tyrimas paneigia plačiai paplitusį įsitikinimą, jog dviejų metrų atstumo tarp žmonių laikymasis sumažina COVID-19 plitimą patalpose.

„Mūsų analizė parodė, kad daugybę erdvių gali būti saugu atidaryti jau dabar, o tuo tarpu kitose galima reikšminga rizika“, – „Fox News“ sakė šio universiteto taikomosios matematikos profesorius ir vienas iš tyrimo autorių Martinas Bazantas.

Jis taip pat pridūrė, kad viruso plitimas patalpose „priklauso nuo laiko, kurį žmonės praleidžia kartu, ventiliacijos, medicininių kaukių dėvėjimo ir kitų faktorių“.

Ekspertų recenzuotas tyrimas siekė įvertinti tokius faktorius kaip patalpoje praleistas laikas, oro filtracija ir cirkuliacija, vakcinacija ir koronaviruso atmainos.

„Mūsų vertinimu, oru plintančios ligos kontekste, dviejų metrų taisyklės privalumai yra riboti, – sakė Bazantas. – Kadangi visi žmonės patalpoje kvėpuoja tuo pačiu oru, jie dalijasi tą pačią riziką. Socialinė distancija gali suteikti apgaulingą saugumo jausmą. Vis dėlto, mes pastebėjome, kad dviejų metrų taisyklė pasiteisino ribojant viruso plitimą čiaudint ar kosint, kuomet padidėja rizika užsikrėsti žmonėms, nedėvintiems veido kaukių.“

Koronavirusu infekuoti lašeliai keliauja oru dėl įvairių kasdienių žmogaus veiksmų: valgant, kalbantis ar netgi kvėpuojant. Anksčiau mokslininkai laikėsi nuomonės, kad užkrėsti lašeliai oru keliauja tik čiaudint ar kosint, tačiau nauji tyrimai parodė, kad lašelius po patalpą nešioja ir įprasti oro srautai.

Tyrėjai sako, kad rizika užsikrėsti koronavirusu vidaus patalpose priklauso ir nuo to, kokia veikla jose užsiima žmonės: pavyzdžiui, sportavimas, dainavimas ar garsūs pokalbiai padidina užsikrėtimo riziką.

Mokslininkai dabar sako, kad langų atidarymas ir naujų ventiliatorių įrengimas patalpose gali būti toks pat efektyvus metodas apsisaugant nuo patogenų kaip ir naujos oro filtravimo sistemos įrengimas – o taip pat kainuoja kur kas pigiau.

Parengta pagal „Fox News“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite