Angle down Atgal

13-me­tis ge­ni­jus jau tu­ri fi­zi­kos ba­ka­lau­ro laips­nį

Skam­ba neį­ti­kė­ti­nai, bet tai tie­sa: 13-me­tis El­liot­tas jau yra bai­gęs Mi­ne­so­tos uni­ver­si­te­tą ir ga­vęs fi­zi­kos ba­ka­lau­ro dip­lo­mą. Ne­ga­na to, dar yra įgi­jęs ir gre­tu­ti­nį ma­te­ma­ti­kos. Jau kū­di­kys­tė­je bu­vo aiš­ku, kad tai „ste­buk­lin­gas“ vai­kas.
 

Pirmiausia, praėjus vos keturioms savaitėms po gimimo, jis apsivertė pats. Būdamas septynių mėnesių, ištarė pirmuosius žodžius. Kai sukako dveji, Elliottas jau galėjo pasakyti visą abėcėlę dviem kalbomis: iš pradžių anglų, o paskui švedų kalba.

Tačiau nuo pat pradžių Elliottas žavėjosi skaičiais. Jis brangino mažus magnetinius skaičius, lydinčius jį visur, kur tik eidavo. „Jis kalbėjo apie dalelių greitintuvus, kai jam buvo 5 metai, kai kiti vaikai žaidimų aikštelėje apsimetinėjo supermenu“, – interviu „Live Science“ pasakojo Michelle Tanner, Elliotto mama.

Bet tai buvo prieš aštuonerius metus. Dabar gi 13-metis yra baigęs Minesotos universitetą, įgijęs fizikos bakalauro laipsnį, o matematikos – šalutinį. „Jaučiuosi puikiai. Tai tikrai siurrealistinė patirtis“, – sakė Elliottas.

Šis pasiekimas pribloškia, tačiau Elliottas nėra jauniausias koledžo absolventas JAV istorijoje. Pasak BBC, šį titulą turi Michaelas Kearney, 1992 m., būdamas 10 metų, gavęs antropologijos bakalauro laipsnį Pietų Alabamos universitete.

O Elliottas jau priimtas į Minesotos universiteto fizikos doktorantūros programą toliau studijuoti ir planuoja įgyti daktaro laipsnį, jei jo tėvai galės surinkti reikiamų lėšų.

Berniuko aplinkos žmonės neįtikėtinai didžiuojasi sunkiu darbu ir atsidavimu, kurį Elliottas parodė dar būdamas jaunas.

Parengta pagal Interestingengineering.com

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite