Angle down Atgal

12 šalies savivaldybių įvedamas karantinas: taisyklės, kurias reikia žinoti

Pirmadienį karantino režimas įsigaliojo Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse, taip pat pratęsiamas karantinas Raseinių rajono savivaldybėje. Siekiant, kad visuomenė būtų informuota apie pagrindinius pokyčius savivaldybėse, kuriose įsigaliojo karantino režimas, pristatome pagrindinius Vyriausybės priimtus taisyklių pakeitimus.

Vyriausybės nutarimu, karantino režimo trukmė tęsis iki 2020 m. lapkričio 9 d. 24.00 val.

Ribojamas judėjimo intensyvumas

Vyriausybė nusprendė, kad nuo pirmadienio savivaldybėse, kuriose įsigalioja karantinas, ribojamas keliavimo tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas, – kai išvykstama už savivaldybės teritorijos ribų, keliautojams leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Vyresniems nei 6 metų asmenims viešajame transporte būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Draudžiamas būriavimasis viešose vietose

Savivaldybių, kuriose įvestas karantinas, gyventojai yra įpareigojami viešose erdvėse būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, bei laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.

Taip pat privaloma visiems vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, išskyrus asmenis, kai jie sportuoja, aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujančius aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistus, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktorius ir teisėjus, viešojo maitinimo įstaigose sėdint prie stalo ar baro, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke. Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Viešasis ir privatus sektorius

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Taip pat privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos vietų patalpose, teritorijose ir (ar) šalia jų yra privalomai ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Paslaugų teikimo vietose taip pat ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite