Angle down Atgal

1 iš 5 vaikų patiria seksualinę prievartą: paramos vaikams centras siūlo išeitį

Paramos vaikams centras kartu su partneriais iš Lenkijos ir Latvijos sukūrė E. mokymų sistemą „Saugokime vaikus nuo seksualinės prievartos“, kuria nemokamai naudotis galima internete, adresu www.pvcmokymai.lt.

Europos Tarybos duomenimis, 1 iš 5 vaikų Europoje tampa seksualinės prievartos auka.

Tėvai, kaip pirmieji ir svarbiausi ugdytojai, turėtų anksčiausiai pradėti kalbėtis su vaikais, kaip išvengti šio pavojaus, taip pat apie saugumą internete ir apskritai apie lytiškumą. Deja, tyrimai rodo, kad daugelis tėvų nemoko vaikų apsisaugoti nuo seksualinės prievartos, nes neįvertina šio pavojaus grėsmės.

„Tėvams stinga informacijos ir išmanymo, ypač susijusio su saugumu internete, be to, dažnas nežino, kaip kalbėtis su vaikais apie lytiškumą ir seksualinę prievartą. O ugdymo įstaigose kol kas nėra taikoma patikimų ir efektyvių metodų šios problemos prevencijai ir sprendimui“, - pastebi Paramos vaikams centro psichologė Veronika Lakis-Mičienė.

E. mokymų platformoje suprantamai ir patogiai pateikta informacija, kaip tėvams ir specialistams kalbėtis su vaikais apie kūną, saugumą, pavojingas situacijas, kad jie netaptų seksualinės prievartos aukomis.

Tėvai ir specialistai supažindinami su svarbiausiais vaikų seksualinio išnaudojimo faktais, nerimą keliančiais vaikų elgesio pavyzdžiais. Paaiškinama, ką vaikams svarbu žinoti apie saugumą internete. Aptariami tinkami ir efektyvūs kalbėjimo su vaikais apie seksualinę prievartą metodai.

Išdėstytos rekomendacijos, kaip reaguoti, jeigu vaikas papasakoja apie patirtą seksualinę prievartą, kaip elgtis (įskaitant teisinę intervenciją), kai vaikas atsiduria pavojingoje situacijoje internete arba realiame pasaulyje.

E. mokymai yra projekto „Saugome vaikus nuo seksualinės prievartos: naujausi būdai stiprinti žinias ir ugdyti tėvų bei profesionalų kompetencijas, siekiant apsaugoti vaikus nuo seksualinės prievartos“ dalis, kuri finansuojama iš Europos Komisijos „Erasmus+„programos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite