Angle down Atgal

Žymių žmonių mintyse ir prisiminimuose – 30 laisvės metų

Sausio 13-oji šiemet buvo tas atskaitos taškas, nuo kurio didžiuodamiesi ir kupini dėkingumo už atkovotą laisvę pagarbiai įprasminame 30-uosius nepriklausomos laisvės metus.

„Ši diena po trisdešimties metų daugeliui išnyra lyg istorija iš praeities. Ji apipinta pasakojimų apie keliones į sostinę, bemieges naktis, grėsmingus tankus, žmonių ašaras, didingus laužus ir stiprybę teikiančias dainas. Ta naktis – ne pasaka, tai tebedeganti laisvės žvakės liepsna, trisdešimtąjį kartą suvirpinanti širdis“, – kalbėjo Telšių kultūros centro direktorius Linas Ulkštinas ir pridūrė, kad dėl pandemijos šiųmetė Sausio 13-oji įprasminta kitaip, akcentuojant, jog ne vien šią dieną svarbu didžiuotis pasiekimais, bet už apgintą šalį dėkoti reikia kasdien.

14 Atminimo žvakių

Minėjimo renginiai pradėti atminimo žvakių padėjimu prie paminklo Laisvės gynėjams Nepriklausomybės aikštėje visiems 14 žuvusiųjų 1991 m. sausio 13-ąją prie Televizijos bokšto. Telšių rajono savivaldybės vardu atminimo žvakelę padėjo rajono meras Kęstutis Gusarovas ir administracijos direktorius Tomas Katkus, LR Seimo nario vardu – patarėjos Aušra Lukošiūtė ir Audrutė Jurkonienė, Telšių rajono seniūnijų vardu – Telšių seniūnas Česlovas Ubartas, kultūros ir meno darbuotojų vardu – Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Tarvainytė, Lietuvos šaulių sąjungos atstovų vardu – Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė, švietimo įstaigų bendruomenės vardu – Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Telšių filialo vardu – pirmininkė Regina Chmieliauskienė, Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios Telšių brolijos vardu – pirmininkas Kostas Bagdonas, Neformalaus švietimo vardu – atstovė Daina Tamulionienė, Telšių kultūros centro buvusių politinių kalinių ir tremtinių mišraus choro „Tremties aidai“ vardu – vadovė Milda Ulkštinaitė, Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vardu – Telšių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Raimondas Maslauskas ir Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Šarūnas Andruška, Telšių rajono policijos vardu – bendruomenės pareigūnės Rasa Gureckienė ir Elona Mačernienė, Telšių rajono medikų vardu – Telšių r. pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laima Jurytė-Zakarauskienė. Žuvusius už laisvę taip pat pagerbė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 604 pėstininkų kuopos atstovai, Lietuvos skautijos Telšių tunto skautai.

Mintys

Telšių kultūros centro paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ iki pat Kovo 11-osios trumpuose vaizdo įrašuose į vaikų klausimus atsakys ir mintimis apie laisvę dalinsis žymūs šalies žmonės, tokie kaip aktorius Jokūbas Bareikis, Loreta Sungailienė, Saulius Petreikis ir kiti.

Robotikos konkursas

Originaliai įprasminti sausio 13-osios įvykius sukuriant „Laisvės maketą“ kviečiami konstruotojai iš „Lego“ kaladėlių. Iki vasario 16-osios Telšių kultūros centras paskelbė robotikos konkursą „Laisvi Energingi Gabūs Originalūs“. Dalyviai raginami el.paštu info@telsiukultura.lt atsiųsti kokybiškas kūrybos darbų nuotraukas ar video su trumpu aprašymu. Už tai žadamas net 50 eurų čekis „Lego“ konstruktoriui įsigyti, nemokamos „Robotikos akademijos“ pamokos ir kiti puikūs prizai.

Trispalviai receptai

Laisvės padėką vainikuoja žaviosios Telšių kultūros centro veikėjos Madam FBook laidos ir jos kvietimas dalintis trispalviais, kaip Lietuvos vėliava, receptais bei patiekalų nuotraukomis. Už juos žadamos puikios rėmėjų dovanos.

„Paskelbtas karantinas Lietuvoje uždarė kultūros įstaigų duris, tačiau nesugebėjo „užverti“ kultūros darbuotojų entuziazmo ir kūrybiškumo. Visa jungianti kultūra, keldamasi į internetinę erdvę, tik keičia formatą ir su savo žiūrovais, su savo klausytojais bei lankytojais jungiasi virtualiu tiltu taip įprasmindama laisvės gynėjų dieną, valstybines šventes ir kitus renginius“, – sakė L. Ulkštinas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite