Angle down Atgal

Žygis, suvienijęs trijų savivaldybių mokinius

Lapkričio 8 dieną Šimonių girioje (Anykščių raj.) vyko Lengvosios atletikos asociacijos (LAA) organizuotas pėsčiųjų žygis „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“. Žygio idėja suvienijo trijų savivaldybių mokinius: Utenos, Anykščių ir Kupiškio.

Žygio startas ir finišas simboliškai pasirinktas prie septynių partizanų žūties vietos Šimonių girioje. Šioje vietoje vyko ir renginio iškilmingas atidarymas. LAA valdybos pirmininkas Algirdas Maldūnas renginio atidarymo metu pasidžiaugė, kad juos myli gamta: „Visi šiemet organizuoti renginiasi buvo palydėti arba saulės, arba malonaus, šilto oro“, – sakė A. Maldūnas. Žygio dalyviai galėjo rinktis eiti 2 arba 8 km., visi finišavę žygeiviai buvo apdovanoti specialiais LAA atminimo medaliais.

Žygyje ne tik dalyvavo, bet ir visus susirinkusius šauliška koše bei arbata vaišino Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės šauliai. Jaunųjų šaulių paklausėme, ką jiems reiškia tokie žygiai: „Man tokie žygiai yra cinkelis, kurio dėka galiu įsijausti į partizanų aplinką, į miškus, kuriuose jie gyveno, kovojo ir žuvo“, – sakė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje besimokanti Žalčio 909-s šaulių kuopos jaunųjų šaulių būrio vadė Orinta Šimonėlytė.

Kitas mūsų kalbintas šaulys – Žalčio 909-os šaulių kuopos vadas Valdas Juodka – atsakė: „Šis ir kiti partizanams pagerbti skirti žygiai simbolizuoja mūsų visuomenės pagarbą visiems laisvės kovotojams. Ypač svarbu, kad žygiuose dalyvauja jaunimas, moksleiviai, yra ugdomas jų supratimas, pagarba bei patriotiškumas. O tai – svarbiausia“. Primename, kad Žalčio 909-oji šaulių kuopa yra viena iš dviejų Utenos rajone įsikūrusių ir savo veiklą vykdančių Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė padalinių.

Algimanto apygardos partizanų kovų takais iš viso žygiavo apie 300 dalyvių. Jauniausia žygio dalyvė – 8-erių Melita Dalinskaitė iš Kupiškio rajono, o vyriausias – vilnietis Petras Janulionis, kuriam - 83-eji.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite