Angle down Atgal

Žvejoti Volungiškių tvenkinyje žvejo bilieto nepakanka

Ar žinote, kad į Jurbarkų tvenkinį neseniai įleista 20 tūkst. paaugintų lydekaičių, o į Volungiškių tvenkinį – 5 300 dvimečių karpių? Ar žinote, kad būtent Volungiškių tvenkinys yra vienintelis rajone telkinys, turintis ypatingą statusą? Šiame straipsnyje išsami informacija, kurią ypatingai svarbu žinoti žvejams, kurie nori žvejoti tokiuose telkiniuose, jei nenori „prižvejoti“ nemažų baudų.

Skaitytojo atsiųsta nuotr.
Skaitytojo atsiųsta nuotr.

Viskas prasidėjo nuo laiško apie žvejybą, kurį parašė mergina. „Mūsų laiko“ skaitytoja Paulina atsiuntė štai tokį laišką. „Jurbarko rajono Volungiškių užtvankoje visada buvo galima žvejoti įprastai, su žvejo mėgėjo bilietu. Tačiau jau dabar jo neužtenka. Reikia įsigyti dar vieną atskirą leidimą žvejoti šioje užtvankoje. Kodėl tiek mažai informacijos apie šį pasikeitimą? Kodėl prie šio telkinio nėra įspėjamųjų ženklų? Dabar tik sklinda kalbos, kad ši užtvanka yra išnuomota, tačiau didžioji dalis žvejų šito nenutuokia ir be gailesčio ir jokių įspėjimų moka baudas, nors informacijos nulis“, – piktinosi laiške mergina.

„Mūsų laikas“ pasidomėjo ir išsiaiškino, kad Volungiškių tvenkinys yra įžuvinamas ir jam taikomas limituotos žvejybos režimas. Jurbarko rajone yra tik vienas toks tvenkinys, kuriame galioja šis režimas, „Mūsų laikui“ komentavo aplinkosaugininkas Andrius Šašys.

Kaip paaiškino gamtos apsaugos politikos grupės prie Aplinkos ministerijos vyr. specialistas Povilas Paukštė, valstybės lėšomis įžuvinami valstybiniai neišnuomoti vandens telkiniai. Jei juose neorganizuojama limituota žvejyba, galima žvejoti turint žvejo mėgėjo bilietą. Iš įžuvinamų vandens telkinių Jurbarko rajone limituota žvejyba organizuojama Volungiškių tvenkinyje.

Šis tvenkinys įžuvinamas karpiais. Jame su žvejo mėgėjo bilietu galima gaudyti tik plėšrias žuvis, o karpines žuvis leidžiama žvejoti tik turint žvejo mėgėjo kortelę. Žvejo mėgėjo kortelę galima įsigyti internetu, ALIS (aplinkosaugos leidimų išdavim) sistemoje, (alis.am.lt) arba „Perlo” terminale.

Kas įžuvino ir kodėl

Pirmiausiai išsiaiškinome, kas kada kokių žuvų ir kokiu tikslu užveisė.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 22 dienos numeryje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite