Angle down Atgal

Žurnale „Reitingai“ Šiaulių r. mokykloms - gana aukštas įvertinimas

Žurnalas „Reitingai“ gruodžio 8 dieną pristatė Lietuvos bendrojo ugdymo ir aukštųjų mokyklų reitingus. Šiaulių rajono mokykloms šiuose mokyklų tyrimuose skirtas gana aukštas įvertinimas.

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija šalies gimnazijų reitinguose pagal olimpiadų rezultatus pakilo net į 10 vietą, kai 2020 metais ši gimnazija buvo 16 šios lentelės vietoje, o 2019 metais – tik 69 vietoje. Šioje gimnazijų reitingų pagal olimpiadų rezultatus lentelėje paminėti net keturi Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos gimnazistai – Eglė Ambrožaitė, Kostas Čaplinskas, Kostas Šilingas ir Kipras Kunigėlis. Iš viso šie gimnazistai olimpiadose pelnė 2 pirmąsias vietas, 9 – antrąsias ir 1 trečiąją.

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Dalia Tamoševičiūtė žurnalui „Reitingai“ taip komentavo savo gimnazijos mokinių pasiekimus: „Pastebėjau, kad gabiems vaikams dažniausiai viskas yra įdomu. Jie pradinėse ir progimnazinėse klasėse bando save įvairiose srityse, o štai gimnazijoje jau atsirenka, kas juos traukia labiausiai. Ir tada jų jau nebeperkalbėsi“.

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė, kaip pavyzdį nurodė šiųmetį nacionalinės fizikos olimpiados antros vietos ir nacionalinės matematikos olimpiados  trečios vietos laimėtoją Kostą Šilingą, kuris iki ateidamas į gimnaziją buvo susidomėjęs biologija ir chemija, o gimnazijoje „atrado jau fizikos grožį“. Direktorės teigimu, vaikinas dalyvavo ir nacionalinėje chemijos olimpiadoje ir ten gavo pagiriamąjį raštą. „Kartais užtenka tik vienos mokytojo frazės, kad vaikas pamatytų kurios nors mokslo krypties grožį ir būtų įkvėptas ja domėtis“, - apibendrino Kuršėnų gimnazijos vadovė.

Ji žurnalui „Reitingai „ pažymėjo, kad olimpiadininkai labai tikslingai renkasi tiek tai, ką pagal individualų planą  mokysis nuo vienuoliktos klasės, tiek ir tai, ką studijuos universitete – jie nesiblaško. Direktorė Dalia Tamoševičiūtė pajuokavo, kad kuršėniškiai savo olimpiadininkus spaudžia visose srityse, net ir tose, kuriose gimnazistams sekasi prasčiau. „Būna, vaikas išties gabus tiksliesiems mokslams, pavyzdžiui, matematikai ir informacinėms technologijoms, bet jo lietuvių kalbos ir literatūros žinios atsilieka, tačiau mes vis tiek jo nepaleidžiame ir neapleidžiame“, -- žurnalui komentavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė.

Dar viena Šiaulių rajono mokykla – Bazilionų mokykla – daugiafunkcis centras paminėtas gimnazijų reitinguose pagal olimpiadų rezultatus. Šios mokyklos mokinys L. Janulis olimpiadoje yra pelnęs 2 vietą  ir dėl to mokykla atsidūrė 63-86 šios lentelės reitingų vietoje.

Lietuvos progimnazijų reitingų lentelėje pagal olimpiadų rezultatus 43-55 vietoje yra Šiaulių rajono Raudėnų mokykla-daugiafunkcis centras ir jo mokinė D. Bružaitė, olimpiadoje pelniusi trečiąją vietą.

Žurnale paminėta ir Dubysos aukštupio mokykla, kaip pavyzdys kitiems rajonams, pavyzdžiui, Prienų rajonui, kad tinklaveikos principu, kokia yra Dubysos aukštupio mokykla, dirbančios mokyklos yra geriau, nei mokyklų prijungimas.

Šiaulių rajonas pagal mokyklų, mokinių ir mokytojų skaičių santykį yra ketvirtoje vietoje iš šešių žiedinių savivaldybių, – žymiai geriau besitvarkantis šioje srityje, nei žiedinės Panevėžio ir Alytaus rajonų savivaldybės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite