Angle down Atgal

Zodiakas pagal P. Dzedulionį: gražuolės ir stilizuoti ženklai

Kaišiadorių Viešojoje bibliotekoje jau kuris laikas eksponuojama žiežmariečio Petros Dzedulionio paveikslų paroda. Parodos tema „Zodiako ženklai“.

Pasak autoriaus, geriausia jam sekėsi piešti „raguotus“ ženklus. Nuotraukoje – Ožiaragis.
Pasak autoriaus, geriausia jam sekėsi piešti „raguotus“ ženklus. Nuotraukoje – Ožiaragis.

Didelio formato, ryškių spalvų paveikslais grožisi ne tik bibliotekos lankytojai, bet ir kiti kaišiadoriečiai. Visuose paveiksluose pavaizduotos gražuolės moterys ir gyvūnai pagal zodiako ženklus: liūtas, avinas, ožys ir kiti.

Kaip „Kultūros priemenei“ sakė dailininkas P. Dzedulionis, kadangi jo toks stilius, jis nepiešia vyrų, tik moteris. „Ir dažniausiai piešiu raudonplaukes moteris, nes mano giminėje labai daug raudonplaukių. Net aš vaikystėje buvau raudonplaukis, tik vėliau plaukai papilkėjo“, - sakė P. Dzedulionis. Zodiako paveikslų ciklą jis nupiešė vasarą, prieš trejus metus, kada daugiausiai turi laiko tapymui. Dailininkas sako, kad jam gražiausias yra Vandenio ženklo paveikslas, kuris yra jau užsakytas, jį panoro įsigyti viena medikė.

Sunkiausiai dailininkui sekėsi tapyti Mergelės zodiako paaveikslą. „Aš pats esu Avinas, tai lengviausiai sekėsi nutapyti visus raguotus ženklus“, - šypsosi autorius. Dailininkas sakė, kad mėgsta užsibrėžti planus ir juos vykdyti.

Vieną vasarą jis tapė piliakalnius, kitą – jūrą. Šiemetinės vasaros darbai – Kernavė ir pagonių dievai. Jo paveikslai paprastai pirmiausiai būna eksponuojami Žiežmarių gimnazijoje, kur jis dirba mokytoju, paskui keliauja į miestelio kultūros centrą. Zodiako ženklų serija jau pabuvojo Žiežmarių ir Rumšiškių gimnazijose, dabar papuošė Viešosios bibliotekos sienas. Paskubėkite jais pasigrožėti.

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite