Angle down Atgal

Žmonės išsigandę: Gudelių apylinkėse – dar vienas tyčinis padegimas

Rugsėjo 12-ąją Marijampolės savivaldybėje Daugirdų kaime Taikos gatvėje kilo didžiulis gaisras. Degė ūkinis pastatas. Po gaisro paaiškėjo, kad tai tyčinis padegimas. Ikiteisminį tyrimą pradėjo Marijampolės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Gyventojai sunerimę. Per kelis pastaruosius metus tokių tyčinių padegimų šiose apylinkėse buvęs ne vienas.

Kas galėjo – tas padėjo

Gaisras Vidui Mardosai priklausančiame ūkiniame pastate kilo praėjusį šeštadienį apie 21.40 val. Liepsnos apimtą kluoną pamatė pats gyventojas, netrukus į pagalbą subėgo kaimynai. Vietiniai žmonės, kol atvyko ugniagesiai, savo jėgomis bandė malšinti ugnį.

Ūkinis pastatas sudarytas iš 3 dalių: mūrinės, medinės ir skardinės dalies. Per gaisrą sudegė visa medinė pastato dalis ir joje buvęs turtas: 70 (apie 14 tonų) šieno rulonų, apdegė ir sulieta 20 kubinių metrų malkų, nudegė apie 20 kvadratinių metrų stogo dangos. Gaisrininkams pavyko apsaugoti už 3 metrų esantį garažą ir už 15 metrų gyvenamąjį namą.

Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai, pradėję aiškintis priežastis, nustatė, kad tai tyčinis padegimas. Gaisro židinys buvęs pastato viduje.

 

Konfliktavo kaimynai

Daugirdų kaimas pastaruoju metu linksniuojamas nebe pirmą kartą. Jau porą metų, kai dalis Taikos gatvės gyventojų piktinasi kaimynystėje įsikūrusiais naujakuriais, per kuriuos prarado ramybę. Esą naujasis kaimynas ruošia malkas, tad nuo pjūklų keliamo triukšmo skamba visa gatvė, be to, medieną gabenantys sunkvežimiai gadina kelią, kelia dulkes. Gyventojai ne kartą kreipėsi į seniūną, Marijampolės savivaldybės Saugaus eismo komisiją, „Suvalkiečio“ redakciją, kad šioje gatvėje būtų įrengtas transporto priemonių masę ribojantis kelio ženklas. Vidas Mardosa irgi aktyviai kovojo už šį reikalą. Vis dėlto kelio ženklas nebuvo pastatytas, kaimynui verstis malkų ruošimu neuždrausta, nesantaika išliko.

 

Gąsdina tyčiniai padegimai

Policijos pareigūnai nesantaikos tarp kaimynų nesieja su gaisru. Tyčiniai padegimai šias apylinkes siaubia jau keleri metai. Birželio mėnesį į redakciją kreipėsi Prienų rajono „Vidupio“ bendruomenės pirmininkas Alfonsas Vitkauskas. Jis piktinosi, kad teisėsaugos institucijos tinkamai nedirba savo darbo ir leidžia siausti padegėjams.

Pasak „Vidupio“ bendruomenės pirmininko A. Vitkausko, prieš keletą metų Žiūronių ir Gelčių kaimų gyventojus sukrėtė jų vietovėse kilę gaisrai, per kuriuos buvo sudegintos sodybos, ūkiniai pastatai.

Paaiškėjo, kad gaisrai tyčiniai. Bendruomenės pačios rinko įkalčius, kas galėjo taip brutaliai pasielgti. Vietiniai gyventojai sakė policijai nurodę net įtariamuosius, nes buvo įsitikinę, kad tai ne atvykėlių, o Daugirdų, Žiūronių kaimuose gyvenančių asmenų darbas.

Bylą dėl tyčinių padegimų tyrė Alytaus apskr. VPK pareigūnai, į tyrimą įsijungė Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyrius, deja, nusikaltėliai liko neišaiškinti. Gyventojų įsitikinimu, šių įvykių tąsa buvo ir jau šiais metais vasario mėnesį Gudelių seniūnijoje Daugirdų kaime kilęs gaisras. „Nusikaltėliai pasijuto nebaudžiami“, – sakė „Vidupio“ bendruomenės pirmininkas.

Vasario 24-osios rytą Daugirdų gyventojai išvydo išdaužytus buvusios parduotuvės langus. Chuliganų taikiniu tapo aštuoni dideli langai. Vienoje parduotuvės patalpoje buvo aptikti ir gaisro pėdsakai.

Daugirdų gyventojai neslėpė nerimaujantys dėl šio išpuolio ir nelabai tikintys, kad piktavalis bus surastas. „Neramu, nes mūsų apylinkėse tai jau nebe pirmas padegimas. Kiek žinau, ankstesni taip ir liko neišaiškinti. Prieš trejus metus gretimame kaime vidurnaktį buvo padegtas gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas, kitame kaime tuo pačiu metu degė dvi sodybos, viena nuo kitos stovinčios per kelis šimtus metrų“, – nuogąstavo viena Daugirdų gyventoja. Gyventojų nuogąstavimai išsipildė rugsėjo 12-ąją Daugirduose kilus dar vienam gaisrui.

Žmonės sakė girdėję, kad įtariamasis sulaikytas, tačiau policija šią informaciją paneigė.

 

I pagalbą suskubo bendruomenė

Išgirdę apie gaisrą nukentėjusiems į pagalbą suskubo Daugirdų kaimo bendruomenė, jungianti kelių kaimų gyventojus. Padegėliams buvo aukojamos lėšos. Surinkta per 1000 eurų. Taip pat bendruomenė surado pastatą, kur ūkininkas, atšalus orams, galės laikyti galvijus. Šieno ritiniai iš kluono buvo išgabenti tolyn nuo namų į laukus. Žmonės pasakoja, kad rulonai dar vis teberūksta.

Anot gyventojų, nukentėjusiems nuo gaisro padės, kas tik galės. Žmonėms baisiausia, kas bus, jeigu ir šį kartą policija nesuras padegėjo. Jie visi gyvena lyg ant parako statinės.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite