Angle down Atgal

Žinomi vyrai susitiko netikėtoje diskusijoje: kalbėjo apie vyriškumą ir seksualinį pajėgumą

Stiprus, neverkiantis, šeimos galva – tokie stereotipiniai apibūdinimai neretai pasitelkiami piešiant tariamai tikro vyro paveikslą. Tačiau žinomi Lietuvos vyrai skeptiškai vertina tokius pasenusius teiginius ir mano, jog vyriškumą rodo kiti dalykai. Atviroje diskusijoje vyrai pasisakė, koks, anot jų, turėtų būti šiuolaikinio vyro paveikslas.

Lietuvoje itin populiaraus vyrišką sveikatą stiprinančio produkto „FenoQ Tricollagen Testoreval“ kūrėjai sukvietė keturis žinomus Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio atstovus į diskusiją, siekdamas sugriauti vyraujančius mitus ir išgryninti tikro vyro sąvoką.

Atviram pokalbiui ryžosi galiūnas Žydrūnas Savickas, aktorius Julius Žalakevičius, romų ansamblio „Sare Roma“ lyderis Ištvanas Kvikas ir renginių vedėjas Tadas Rimgaila, stojęs prie diskusijos moderatoriaus vairo.

Paklausti, kaip, anot jų, labiausiai atsiskleidžia vyriškumas, diskusijos dalyviai sutarė, kad vyriško vyro paveikslas – kiekvieno žmogaus asmeninės nuomonės vaisius, todėl tai įvardyti viena sąvoka būtų be galo sudėtinga.

„Pati vyriškumo samprata yra tokių stereotipų rinkinys, kuris kiekvienam žmogui yra individualus. Vienai moteriai vyriškas vyras turi būti sportiškas ir raumeningas, kitai – turėti vyrišką specialybę, kaip gaisrininkas ar karys“, – teigė sportininkas Ž. Savickas.

Anot susirinkusių diskusijos dalyvių, vyras iš prigimties yra medžiotojas ir gamtos apdovanotas stipresne fizine jėga negu moteris. Ir nors šiandien visuomenėje sklandančios feministinės idėjos iš visų jėgų stengiasi sulyginti šį požiūrio skirtumą, vis tik tai reikėtų priimti kaip vyriškosios lyties privalumą.

„Moteris turi galėti pasijausti silpnesnė, būdama šalia vyro. Ji turi galėti leisti vyrui būti stipresniu už ją, jog ji galėtų jaustis saugi“, – sakė aktorius J. Žalakevičius.

Vyrai pabandė sugriauti ir dar vieną mitą, jog tik vyras turi išlaikyti šeimą. Diskusijoje buvo nutarta, kad šeimos išlaikymas nėra tik pinigų ir atlyginimo klausimas, o saugumo ir stabilios šeimos pamato kūrimas.

„Jeigu tu esi tikras vyras, tu neleisi, jog tavo vaikai badautų. Senovėje vyrai eidavo medžioti, kai reikėjo maisto, o dabar einama dirbti. Neįmanoma neuždirbti pinigų, jeigu tu dirbi. Ir nesvarbus yra pinigų kiekis, svarbu, kad tavo šeima nemirtų badu. Svarbiausias yra saugumas, jog šeima turi kur gyventi ir jaučiasi saugiai“, – drąsiai teigė Ž. Savickas.

Stipri šeima yra visuomenės pagrindas, tačiau tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje itin daug moterų lieka vienos auginti vaikų, nesulaukdamos iš vyrų jokios pagalbos. Šiuo klausimu diskusijos dalyviai turėjo griežtą ir aiškią nuomonę – nesirūpinti šeima yra tiesiog žema.

„Negali vyras pridaryti vaikų ir paskui tiesiog išeiti. Bet kokiu atveju tai yra gyvenimas, bet tikras vyras nepaliks savo vaikų. Galima su žmona ir negyventi kartu, bet palikti ją likimo valioje yra visiškai nevyriška“, – teigė dainininkas I. Kvikas.

Diskusijos komanda gavo ir rečiau visuomenėje garsiai aptariamą klausimą apie vyriško pasididžiavimo dydžio svarbą. Kad ir kokie mitai vyrautų visuomenėje, vyrai priėjo prie bendros išvados, kad svarbiausia ne dydis, o bendras poros tarpusavio pasitikėjimas.

„Penio dydžio svarbumas atsiranda tuomet, kai būni su moterimi ir, manau, kiekviena moteris susiranda savo vyrą, kuris atitinka jos įsivaizdavimus.O jeigu vyras turi kompleksą dėl to, tai čia jau psichologinės problemos“, – sakė Ž. Savickas.

Mylimos moters palaikymas skatina vyro pasitikėjimą savimi, tačiau, kaip bebūtų, su amžiumi ateinančiais išvaizdos pokyčiais susirūpina kiekvienas. Diskusijoje aktorius J. Žalakevičius prisiminė istoriją, kai dėl vaidmens teko kuriam laikui atsisveikinti su vešliais plaukais, o tai vyrui nemenkai kirto per savivertę.

„Filmavome filmą ir dėl personažo man nuskuto plaukus taip, jog 22 dienas turėjau gyventi su didžiausia plike ant galvos. Ir tu pabundi ryte, jautiesi labai gerai, šalia guli žmona, žiūrėdamas į ją galvoji, kokia ji graži, o ji pabunda ir priešais save mato mane su ta plike. Ir per tas 22 dienas man buvo didelis šokas, nes kai tu sensti kartu su savo moterimi ir ji mato tuos tavo pasikeitimus, nėra taip, kad vieną dieną imi ir praplinki, o čia kaip aktoriui buvo iššūkis. Ir tai labai smarkiai kerta per vyriškumą, nes jei tai būtų po truputį, tu spėji susigyventi su pokyčiais, o šiuo atveju buvo kitaip“, – pasakojo Julius.

Bėgant metams vyro organizme prasidedantiems pokyčiams ypač didelę įtaką turi vyriško hormono testosterono kiekio mažėjimas. Kartu su juo mažėja ir lytinis potraukis priešingos lyties atstovėms, seksualinis pajėgumas. Testosterono trūkumas gali sukelti ne tik nuovargį ar depresiją, bet ir nevaisingumą.

„Testosteronas dingsta tada, kai tu gyveni tokį gyvenimą, kuris nėra geriausias kaip vyrui. Vakarėliai, juose išgeriamas alkoholis mažina testosterono kiekį. Hormonai gaminasi, kai žmogus miega, todėl jeigu namo grįžai 5 val. ryto, hormoninė sistema išsibalansuoja. Sveikatą galima palaikyti – turi būti režimas, sportinė veikla, jėgos pratimai. Tai yra geriausi vaistai testosterono lygiui išlaikyti. Net ir moteris yra tas objektas, kuris kelia testosterono lygį. Kai tu matai namuose seksualią moterį, tai testosteronas bus aukštesnis“, – atviravo Ž. Savickas.

Įtempto gyvenimo būdo laikais ne visi vyrai randa laiko pasirūpinti savo sveikata, sveikai maitintis ir aktyviai sportuoti. Pasak vaistininko ir „FenoQ Tricollagen Testoreval“ produkto kūrėjo Manto Jakimavičiaus, džiugu, kad suvienijus lietuvių ir švedų patirtį pavyko sukurti inovatyvų produktą seksualinei energijai, testosterono gamybai ir spermos kokybei.

„Vieni vyrai yra linkę priimti gamtos siunčiamas taisykles ir tiesiog susitaiko su testosterono mažėjimo pasekmėmis, tačiau vis daugiau vyrų nenori atiduoti savo seksualinio gyvenimo kontrolės gamtai ir yra linkę stengtis patys kontroliuoti savo lytinį potraukį, pajėgumą, erekciją ir galiausiai vaisingumą. Kol testosterono trūkumas nėra ženklus, rekomenduojama rinktis vieną populiariausių šių dienų vyriškumo puoselėjimo būdų – vartoti testosterono lygį organizme palaikantį preparatą „Tricollagen Testoreval“, – teigia M. Jakimavičius.

Šio produkto nauda džiaugiasi ir jį jau išbandęs diskusijos moderatorius, renginių vedėjas T. Rimgaila. Vyras tvirtina, jog bėgant metams svarbu rūpintis savimi ir ieškoti būdų, kaip išlikti stipriam ir pajėgiam visose srityse.

„Reikia save kai kada paskatinti. Juk mes visi senstam. Esu išbandęs „Tricollagen Testoreval“ preparatą, ir, žinokit, gaila, jog mano žmona anksti ryte išeina iš namų, nes rytas būna toks... Sakykim, labai primenantis jaunystę“, – šmaikštavo Tadas.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite