Angle down Atgal

Žinia vairuotojams: pokyčiai, kurie įsigalioja nuo balandžio 1-osios

Nuo balandžio 1-osios įsigalioja kai kurie Kelių eismo taisyklių pakeitimai.

Nuo rytdienos vairuotojai galės spustelėti greičio pedalą – KET numato, kad automagistralėse motociklai, triračiai, taip pat lengvieji bei kroviniai automobiliai, neviršijantys 3,5 tonos leidžiamosios masės, nuo balandžio 1-osios galės važiuoti 130 km/val. greičiu. Na, o greitkelyje šioms transporto priemonėms leistinas greitis – iki 120 km/h.

Liūdnesnė žinia pradedantiesiems vairuotojams – jiems greičio apribojimai išlieka nepakitę. Greitkeliuose šie asmenys gali važiuoti 90 km/h, o automogaistralėse – 100 km/h greičiu.

Krovininiai automobliai, kurių masė viršija 3,5 tonos, keliuose negali viršyti 90 km/h.

Būtina pasikeisti žiemines padangas

Kelių eismo taisyklės numato, kad vairuotojai gali pasikeisti žiemines padangas į vasarines nuo balandžio 1-os dienos. O nuo balandžio 10-os dienos su žieminėmis dygliuotomis padangomis važinėti draudžiama.

Kaip skelbė TV3.lt, dėl koronaviruso sukelto karantino vairuotojų laukia šiokios tokios išlygos: „Priėmėme sprendimus dėl padangų keitimo netaikyti bausmių žmonėms karantino metu, o jam pasibaigus, palikti protingą laiką padangoms, jei to reikės šiemet, pasikeisti. Taip pat dėl negaliojančių teisių: jei senyvo amžiaus žmogus neturi kompiuterio, taip pat baudų nuspręsta netaikyti“, – BNS teigė vidaus reikalų ministrė R. Tamašunienė.

Vidaus reikalų ministerija taip pat laikinai leido asmens dokumentus atsiimti ne tik pačiam asmeniui, o ir jo artimam šeimos nariui. Tam nereikės raytinio leidimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite