Angle down Atgal

Žiežmarius terorizuoja lapė

Miško žvėrys nepaliauja lankytis Žiežmariuose. „Atspindžiai“ rašė apie bebrus, kurie griaužia ne tik gluosnius, bet ir gyventojų vaismedžius. Rudeniop miestelio pakraščiuose pasirodė vilkai. Na, o šį pavasarį po gyvenvietę šmirinėja lapė. Dar kovo mėnesį gyventojai lapę pastebėjo netoli Strėvos esančiose sodybose. Dabar rudoji jau užfiksuota Sodų gatvėje, prie tvenkinių. Žmonės svarsto, gal ji net ne viena, o kažkur apsigyveno visa šeimyna.

Kaip socialiniame tinkle rašo gyventojai, lapė jau visai suįžūlėjo: vagia kiaušinius, pjauna vištas ir žąsis. Ką daryti, jie nežino. Kad tokia situacija nenormali ir taip būti neturėtų sako ir Žiežmarių seniūnė Edita Kerdokienė. „Aš rašiau raštą dar kovo pabaigoje savivaldybės administracijai, ši kreipėsi į Aplinkos apsaugos ministeriją ir buvo gautas leidimas gaudyti lapę savigaudos spąstais.

Kaip girdžiu, lapė sau toliau bėgioja, o leidimo galiojimas greičiausiai jau pasibaigė. Gegužės 8 dieną vėl raštu kreipiausi dėl šios situacijos į savivaldybę. Rašte pranešiau, jog Žiežmarių seniūniją gyventojai informuoja, kad miestelio Kauno, Pastrėvio, Sodų, Lauko, Pievų gatvėse kiekvieną dieną vaikšto lapė. Lapė yra labai suįžūlėjusi, gyventojų auginamas vištas grobia tiesiog gyventojų akyse.

Viena gyventoja skambino teigdama, kad lapė jų darže, esančiame prie namų, buvo užkasusi vištą. Kitas gyventojas lapę pasekė ir rado olą, prie kurios gulėjo vištų liekanų. Gyventojų teigimu, lapė atrodo įtartinai, galimai nesveika, žmonių nebijanti. Prašau suteikti pagalbą, reikia informuoti gyventojus“, - sakė seniūnė. Ji teigia, kad atsakymo dar nėra gavusi. Seniūnė pakartotinai žada kreiptis tiek į savivaldybę, tiek į Medžiotojų draugiją.

„Žiežmariai – miesto statusą turinti gyvenvietė, lapių ar kitų miško gyvūnų čia sutikti nedera“, - sakė E. Kerdokienė. Kokios pagalbos Žiežmariai gali tikėtis iš savivaldybės klausėme administracijos direktoriaus M. Nasevičiaus. Jis sakė problemą žinąs, tuo pasirūpins Kaišiadorių Medžiotojų draugija. „Jie viską žino, kokių reikia, tokių imasi priemonių“, - sakė direktorius. Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Vilius Karpavičius „Atspindžiams“ sakė , kad gavę leidimą gaudyti lapę Žiežmarių medžiotojai ją gaudė ir gaudo.

„Jei pavyksta su spąstais pagauti bebrus, tai lapės į bučių taip paprastai neįviliosi. Lapė tikrai nėra pasiutusi, nes Lietuvoje jau 3 metai nėra lapių pasiutligės. Ji po žiemos yra apšiurusi, bet atsigaus. Lapė, kiek žinoma, atsivedė jauniklių, tai bėgioja ir ieško maisto. Jos bijoti žmonėms nereikia. Paaugs vaikai, bus daugiau maisto ir jie išeis į mišką. Lapę jau matė ir Gudienoje, jos drąsios, nes alkanos.

Bet žmonių nepuola, neplatina jokių ligų, tad gyventojai gali jaustis ramiai“. - sakė V. Karpavičius. Jis apgailestavo, kad nebuvo tinkamai aptvertas perinčios gulbės lizdas kakaviniame tvenkinyje. „Jį reikėjo aptverti ne juosta, bet metaliniu tinklu, įleidus jį į į vandenį, tada jokiems žvėrims jis nebūtų pasiekiamas“, - sakė medžiotojas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite