Vykstant miestelio plėtrai, šiemet buvo numatyta apšviesti Vilniaus gatvės atkarpą nuo kapinių iki miesto ribos. Darbai sparčiai vyksta.
Angle down Atgal

Žiežmariai: nors puolė vilkai ir bebrai, miestas gražėja ir tvarkosi

Rajone antrasis pagal dydį miestas žiežmariai 2019 – uosius metus baigia kaip šiemetinė lietuvos mažoji kultūros sostinė. apžvelgti kultūros renginius, šventes, galėsime jau pasibaigus metams, pakalbindami žiežmarių kultūros centro kolektyvą, bendruomenės atstovus. o apie kasdienius gyventojų reikalus, problemas ir pageidavimus geriausiai žino miesto seniūnė edita kerdokienė. Ją ir šnekinome pirmomis gruodžio dienomis. kas nuveikta, kas buvo planuota, gal kas liko neįgyvendinta, kokios viltys puoselėjamos ateinantiems 2020, žiurkės metams.

GYVENTOJŲ SKAIČIUS - STABILUS

Edita Kerdokienė seniūne dirba nuo 2018 metų sausio, tad galime sakyti, kad apsisuko dveji metai šiame poste. Pasak seniūnės, miestelis ir jo gyventojai jau tapo jai gerai pažįstami. „Gyventojų skaičius lieka pastovus – apie 3500 žmonių.

Neturime labai didelių pokyčių, bet smulkių, tačiau reikalingų darbų padaryta nemažai“, - sako seniūnė. Pasak seniūnės, nors planuota sutvarkyti Žaslių gatvės šaligatvį per visą miestelį, pavyko tai padaryti tik daugiau nei 300 metrų atkarpoje – nuo bažnyčios iki gimnazijos. „Per metus vyko daug įvairių švenčių ir renginių, tad puošėme miestelio aikštę, buvo sumontuoti trys stovai gėlėms, jie bus papuošti ir Kalėdoms.

Visai netoli jų Viešosios bibliotekos iniciatyva pastatytas žaismingas Knygų namelis, tai antras toks namelis po Kaišiadorių“, - pasakoja E. Kerdokienė. Seniūnė labai džiaugiasi aktyvia bendruomene. Vykusio aukciono metu buvo surinktos lėšos Kakavinio tvenkinio valymui. Po šių darbų dar liko pinigėlių ir kitiems tvenkiniams. Seniūnė parodė tris tvenkinius Melioratorių kvartale, čia prie darbų finansavimo ženkliai prisidėjo ir savivaldybė.

„Darbai jau baigti, puikiai darbavosi UAB „Mobarn Lt“, teliko išvežti plūdenas“, - rodė mums seniūnė. Ji aprodė ir kitą tvenkinį, Kauno gatvėje, tačiau čia problemas kelia bebrai. „Atspindžiams“ seniūnė parodė du didelius gluosnius, juos baigia nugraužti bebrai. Medžiotojai negali jų šaudyti, nes miesto teritorija, medžioklė draudžiama. O atkaklūs graužikai jau kėsinasi į gyvenvietės žmonių sodus, apgraužė kelias obelis.

Pasak seniūnės, kad bebrai nepridarytų daugiau problemų, reikia ieškoti kitų būdų juos sutramdyti. Kalbėdama apie bebrus seniūnė prisiminė nemenką žmonių išgąstį sukėlusius vilkų išpuolius rudenį, kai plėšrūnai skerbėsi į miestelio pakraščius.
DAUGIAU ŠVIESOS IR TVARKOS

Atėjus tamsiam metų laikui visiems aktualu apšvietimas. Štai Šermukšnių gatvės atkarpa, kurioje yra keli gyventojai, liko be gatvės apšvietimo, nes atliekant gimnazijos stadiono rekonstrukciją buvo pažeistas kabelis.

Seniūnė sako, kad rangovai išvyko, o jai tenka ieškoti, kas tą problemą sutvarkys. „Reikalai jau tvarkomi, situacija pasikeis“, - sako seniūnė. Vykstame apžiūrėti Vilniaus gatvės atkarpos, už kapinių atkarpa iki miesto ribos buvo tamsi. Jau vyksta darbai ir apie 440 gatvės atkarpos tuoj turės apšvietimą. Šiais metais šviesiau tapo ir prie kultūros centro – įrengtas automobilių stovėjimo aikštelės apšvietimas.

Patogiau bus ir tiems gyventojams, kurie važinėja visuomeniniu transportu. Žaslių gatvėje pastatytas jau antras paviljonas, dar du paviljonai bus įrengti Vytauto gatvėje, ties mokykla - darželiu „Vaikystės dvaras“. Beje, visai netoliese suremontuoti laiptai, kiti panašūs laiptai atnaujinti tarp Melioratorių 4 ir 5 – ojo namų. Nemažas dėmesys šiais metais buvo skiriamas eismo saugumui. Sodų gatvėje buvo įrengtas antras „kalnelis“, skirtas automobilių greičio sumažinimui. Narimanto gatvės gyventojų pageidavimu padarytas vienpusis eismas nuo gatvės pradžios iki sankryžos su Alyvų gatve.

„Toje gatvės atkarpoje nėra šaligatvių, žmonės eina važiuojamąja kelio dalimi, todėl gyventojų prašymu eismas vyksta viena kryptimi“, - sakė seniūnė, primindama, kad dar keli kelių eismo ženklai bus pastatyti artimiausiu metu. Šiokių tokių problemų buvo Kauno gatvėje, kai tiesiant šaligatvius pakraščiuose nebuvo asfalto, tad buvo bėdų su išsiklaipusiomis plytėlėmis ir virstančiais šaligatvio borteliais.

Dabar šios problemos neliko, nes pakraštys buvo papildomai išasfaltuotas,- sakė E. Kerdokienė. Šiais metais Žiežmariuose įrengtos aštuonios šiukšlių surinkimo aikštelės su pusiau požeminiais konteineriais, kai kur miestelyje pastatytos naujos šiukšliadėžės. Jau anksčiau įrengta vaikų žaidimo aikštelė prie Melioratorių 6 namo buvo papildyta, tai vėl padarė bendruomenės nariai iš VBT lėšų. Seniūnė E. Kerdokienė džiaugiasi ne tik aktyvia bendruomene, bet ir kitais savo pagalbininkais – seniūnaičiais. Šiais metais buvo išrinkti 4 seniūnaičiai, teliko išrinkti Melioratorių seniūnaitį.

Kandidatas jau yra. „Visiems dėkoju už pagalbą, patarimus, pasiūlymus. Bendromis jėgomis nuveikta daug, miestelis tvarkosi ir gražėja, linkiu visiems dar sėkmingesnių ateinančių metų“, - atsisveikindama sakė seniūnė.

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite