Angle down Atgal

Žiežmariai jau tapo antraisiais namais

Natalijos Kocienės niekaip negalime pavadinti tikra žiežmariete, nes moteris čia atsikraustė tik išėjusi į pensiją. „Norėjau būti arčiau savo vaikų“, - sakė buvusi pradinių klasių mokytoja.

N. Kocienė gimė Dzūkijoje, Krosnos miestelyje. Kodėl tėvai davė rusišką vardą – nežino, sako, kad dėdienė, gerų rusiškų romanų prisiskaičiusi,tokį išrinko. Jauna mergina nesvajojo būti mokytoja, bet tuometiniais laikais labai trūko mokytojų, visus kalbino jais tapti. „Ir aš pasidaviau šiems įkalbinėjimams, tapau mokytoja. Gavau paskyrimą į Žemaitiją, kur susipažinau su vaikinu, tapusiu mano sutuoktiniu. Vyras Petras buvo veterinarijos specialistas, abu dirbome Paežerėje. Paskui išvykome gyventi ir dirbti į Pašilę.

Dar vėliau gyvenome Kartenoje, gimė vaikai“, - prisimena N. Kocienė. Birželio 20-ąją N. Kocienė sulaukė gražios 90-ojo gimtadienio sukakties. Ta proga jos pasveikinti atvyko viešnios iš Žiežmarių seniūnijos – seniūnė Edita Kerdokienė ir jos pavaduotoja Marytė Zubielienė. Mokytojai buvo palinkėta stiprybės ir sveikatos, sulaukti gražaus 100 metų jubiliejaus. Natalija Kocienė gimtadienio proga sulaukė sveikinimų iš sūnaus Ovidijaus su šeima ir iš Vilniuje gyvenančios dukros Rimos.

„Vaikai turi geras specialybes, gražias šeimas. Aš jais džiaugiuosi ir didžiuojuosi. Turiu penkis jau didelius anūkus, jie visi mane aplankė, pasveikino“, - džiaugėsi moteris, rodydama kambaryje sumerktas dideles puokštes gėlių. N. Kocienė našlė jau 15 metų. Likusi viena moteris atsikėlė į Žiežmarius, kur gyvena ir dirba jos sūnus Ovidijus. Jos sūnaus šeima yra didieji jos pagalbininkai.

„Per karantiną niekur nėjau, leidau dienas namie. Maistu aprūpino sūnus, ir dabar dar išeinu tik į kiemą, niekur nevaikštau. Svaigsta galva, tinsta kojos. Sveikata nėra stipri, bet sugebu savimi pasirūpinti. Gaila, kad dėl silpno regėjimo negaliu skaityti, tad daugiau klausausi žinių per televiziją ar radiją“, - sakė jubiliatė, dėkodama už jai parodytą dėmesį.

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite