Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Žiaurus nužudymas Vilniuje: mažametis vaikas liko be tėčio, o šis buvo kankinamas?

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį ėmė nagrinėti nužudymo, įvykdyto šių metų gegužę sostinėje, bylą. Aiškinamasi, kaip per išgertuves Lazdynuose buvo žiauriai sumuštas ir mirtinai sužalotas keturiasdešimtmetis vyras, tačiau įtariamas žudikas ginasi – jis tik atsidūrė ne vietoje ir ne laiku.

Žiaurus nužudymas įvykdytas 2019 m. gegužės 2-osios vakarą Vilniuje, Erfurto g. esančiame daugiabutyje. Įtariama, kad 1979 m. gimęs Darius Kleinauskas buvo sumuštas savo sugyventinės bute, o gegužės 3-iosios rytą dėl patirtų sumušimų mirė vežamas į šalimais esančią Lazdynų ligoninę. Vyras buvo sumuštas taip stipriai, kad plyšo kepenys, nuo smūgio kakta į galvą lūžo nosis.

Našlaičiu liko 2008 m. gimęs žuvusiojo sūnus, o į kaltinamųjų suolą sėdo taip pat Lazdynuose gyvenantis Tomas Gustas (gim. 1977 m.). Apželdintoju dirbantis vyras, įtariama, būdamas apgirtęs nuo alkoholio, mirtinai sumušė D. Kleinauską, kuris gyveno su drauge. Tačiau pats T. Gustas neigia savo kaltę. „Užuojauta artimiesiems, bet aš atsiradau netinkamoje vietoje netinkamu laiku“, – teigė kaltinamasis.

T. Gustas neatsisakė duoti parodymų, tačiau, patartas advokato, nutarė prabilti tik apklausus liudytojus.

Motina: sūnus buvo kankinamas

Jei bus įrodyta kaltė, vilniečiui gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų. Taip pat abu nužudyto vyro tėvai ir mažametis sūnus, kurio globa patikėta močiutei, prašo priteisti po 50 tūkst. eurų moralinei žalai atlyginti ir 4732 eurus laidojimo išlaidoms.

Anot D. Kleinausko tėvų, anūkas nuo mažų dienų gyveno su seneliais, kadangi sūnui buvo apribotos bendravimo teisės dėl piktnaudžiavimo alkoholiu. Tačiau sūnus su savo vaiku palaikė itin šiltus santykius, o tėvo mirtis mažamečiui atsiliepė itin stipriai – vaikas iki šiol nenori patikėti, kad tėčio nėra.

Pasak nužudytojo tėvo, gegužės 1-ąją jis grįžo iš sanatorijos, o gegužės 2-ąją į namus pas tėvus užsukęs vyresnysis sūnus pranešė, kad Dariaus nėra – pažįstamas jam pasakęs, kad brolį nužudė. D. Kleinausko tėvai, vyresnysis brolis ir sūnus nuvyko į Lazdynų ligoninę, tačiau gyvo artimojo jau neišvydo.

„Atėjęs gydytojas pasakė: jums užuojauta, sūnus negyvas“, – teigė D. Kleinausko tėvas.

Artimieji buvo informuoti, kad žuvęs vyras rastas sugyventinės bute labai sumuštas, kruvinas, išrengtas. Nuvykę pas D. Kleinausko sugyventinę, pastarąją aptiko dar neblaivią, o kartu su ja į laiptinę išėjo ir T. Gustas, kuris, anot nukentėjusiųjų, taip pat buvo neblaivus.

Įtariamąjį žudiką sugyventinė pristatė kaip savo brolį, tačiau vėliau, anot D. Kleinausko tėvų, savo žodžių išsižadėjo, greičiausiai norėdama nusikratyti atsakomybės už melą. Pasak nužudyto vyro tėvų, sūnaus kaimynė jiems pasakojusi, kad bute buvo girdėti didelis triukšmas, o laiptinė buvusi kruvina.

Nukentėjusieji teigė, kad ne kartą bandė apsilankyti bute, kuriame gyveno sūnus, tačiau nebūdavo laukiami. Tiesa, turėję žinių, kad butas buvo paverstas landyne.

Anot žuvusiojo motinos, D. Kleinausko sugyventinė vėliau tikino, kad jos sūnų neva sumušusi policija, D. Kleinauskas buvo išmestas iš policijos automobilio. Tačiau, pasak nukentėjusiųjų, yra įrodymų, kad T. Gustas nužudė jų sūnų – D. Kleinauską mirtinai sumušęs vyras, anot jų, vėliau tęsė išgertuves ir savo sugėrovams pasigyrė, kad taip smogė aukai, kad šiai iššoko akys.

Pasak žuvusiojo motinos, jos sūnui padaryti sužalojimai šokiruoja – iš veido atžalos buvo neįmanoma atpažinti, sūnus akivaizdžiai buvo kankinamas.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite