Angle down Atgal

Žiaurumo proveržis Utenoje: šunį smaugė ir skandino, o nepribaigė tik neradęs tam tinkamos plytos

Vasaros pabaigoje į Utenos veterinarijos kliniką policijos buvo pristatytas šiurpiai sužalotas šuo. Gyvūnui buvo išvirtusios akys, snukis sukruvintas, kailis šlapias, o apie kaklą apvyta viela.

Ne pelno siekiančiai organizacijai „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) parašius pareiškimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnu, išaiškėjo, kad šitaip „suerzinusiu“ sugyventinės augintiniu bandė atsikratyti 1935 metų gimimo Utenos rajono gyventojas.

Pasak policijos raporto, ši pora kartu augino šunį mišrūną, o rugpjūčio 17 dieną, apie 13.00 val., šuo neklausė ir erzino namuose buvusį vyrą, todėl šis neapsikentė ir pagaliu vožė augintiniui per galvą, po to apvyniojo kaklą metaline viela ir nutempė iki kūdros, į kurią jį įmetė, norėdamas paskandinti.

Vyras teigė, kad jeigu būtų buvęs šalia koks akmuo ar plyta, tai būtų metęs plytgaliu šuniui, kad šį užmuštų. Jo teigimu, matė, kad šuo plūduriuoja kūdroje, tad tikėdamasis, kad šuo nuskęs, paprasčiausiai nuėjo namo.
Atvažiavusi policija rado į aplinką nereaguojantį, šlapią ir kruviną šunį su viela ant kaklo. Spėjus suteikti veterinarinę pagalbą, šuo, nepaisant sunkių sužalojimų, išgyveno. Buvusi jo šeimininkė (dabar šuo Utenos gyvūnų globos draugijos žinioje) sugyventiniui jokių kaltinimų neturėjo.

Nusikaltimo kaltininkui pradėta baudžiamojo kodekso byla nutraukta ir perkvalifikuota į administracinių nusižengimų skirsnį.

GGI nuoširdžiai dėkoja advokatų profesinei bendrijai „Constat“ už teisinę pagalbą.

Jeigu pastebite žiauraus elgesio su gyvūnu ar netinkamos priežiūros atvejį, kaupkite informaciją, praneškite. Siekdami užkirsti kelią neatsakingam, žiauriam elgesiui su gyvūnu, turime būti sąmoningi ir vieninigi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite