Angle down Atgal

Vyžuonaičio ežero pakrančių tvarkymas – ne už kalnų

Birželio 28 d. Utenos rajono savivaldybėje buvo surengtas želdynų teritorijos formavimo ir kraštovaizdžio būklės gerinimo Vyžuonaičio parke projekto viešas pristatymas. Į pristatymą atvyko projekto vadovas Vainius Pilkauskas ir UAB „Želdynai", rengusio projektą, vadovas Regimantas Pilkauskas.

Kartu pristatyme dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kiti savivaldybės vadovai, projekto organizatoriai Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Jūratė Paragytė, skyriaus specialistas Rolandas Maniušis, kiti skyrių specialistai, gyventojai, žiniasklaidos atstovai.

Projektas „Želdynų teritorijos (Vyžuonaičio ir Rašės parkų) formavimas ir kraštovaizdžio būklės gerinimas Utenos mieste" vykdomas naudojantis Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų teikiama parama pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos" 05.5.1-APVA-R-019 priemonę „Kraštovaizdžio apsauga" remiamą veiklą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose". Projekto tikslas: želdynų teritorijos išvystymas, išlaikant natūralų teritorijos charakterį ir ją pritaikant gyventojų pažinimui bei poilsiui, kraštovaizdžio vertybių būklės gerinimas, miestui būdingos ežero pakrantės ekosistemos išsaugojimas. Kaip jau buvo rašyta. įgyvendinus projektą, aplink ežerą bus nutiesti takai, pastatyti suoliukai, iškirsti menkaverčiai želdynai, įrengtos vaikų žaidimų ir poilsio aikštelės. Per pietvakarinę ežero pakrantę, tiksliau, per patį vandenį nusidrieks 60 m ilgio pontoninis medinis takas, kuriuo einant bus galima pasigrožėti ežero krantais, augalais. Rytinėje pusėje esančiame šlaite bus įrengta terasa-regykla, nutiesti takai su nišomis suolams, nuo individualių namų kvartalo iki paplūdimio bus įrengti laiptai. Taip bus sukurta ramaus poilsio zona su nuostabiu ežero vaizdu.

Bus sutvarkyta kitoje ežero pusėje, vakarinėje, esanti aplinkinių ir kitų miesto gyventojų pamėgta senoji maudymosi vieta. Vakarinėje ežero pusėje numatyta ir vieta vaikų žaidimų aikštelei: šalia įėjimo į pagrindinį paplūdimį. Pietinę parko dalį numatoma palikti artimą natūraliai, ten bus nutiestas takas, kuris apjungs kitus, sudarysiančius tikrą takų žiedą aplink ežerą. Minėtas takų žiedas neabejotinai bus maloni vieta pasivaikščioti, pasportuoti ir pailsėti. Einant taku bus galima susipažinti su Vyžuonaitį supančia augmenija, pasižvalgyti į ežere gyvenančius paukščius.
Darbai Vyžuonaičio ežero pakrantėse turėtų prasidėti dar šią vasarą. Darbų pabaiga – 2019 m.

Projekto pristatyme jo rengėjai kalbėjo apie būsimus darbus, parko funkcionalumą, išskirtinumą, priežiūrą po projekto įgyvendinimo, aptarė problemas, susijusias su projekto vykdymu, atsakė į gyventojų klausimus. Pristatyme dalyvavę gyventojai domėjosi medžių, augančių aplink ežerą likimu, galimybe juos išsaugoti, nerimavo dėl terasos su laiptais rytinėje pusėje įrengimo bei grėsmės nuslinkti minėtam šlaitui, ant kurio bus įrengta terasa, klausė apie galimybes privažiuoti prie terasos.

„Sutvarkius Vyžuonaičio ežero pakrantes, gyventojams atsivers plačios galimybės, – kalbėjo Utenos rajono savivaldybės meras. – Taku aplink ežerą bus galima pasiekti ne tik atokias ežero pakrantes: gyventojai turės puikų priėjimą prie savo kiemų. Takas atliks įvairias funkcijas: juo bus galima ir ramiai pasivaikščioti, ir patogiai pasiekti savo namus".

Viešas projekto pristatymas baigėsi mero paklausimu: „Mano pavardė įpareigoja rengėjams pateikti svarbiausią klausimą: ar yra numatyta vieta pakrantėje, kurioje galės pasipliuškenti keturkojai augintiniai?" Į mero pajuokavimą projekto rengėjai atsakė rimtai: projekte tokia vieta nenumatyta ir Vyžuonaičio ežere augintiniai pliuškentis kol kas negalės.

Daugiau nuotraukų >>>

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite