Angle down Atgal

Vyriausybėje – pasitarimas dėl elgesio su gyvūnais

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį Vyriausybės rūmuose Vilniuje rengia pasitarimą dėl elgesio su gyvūnais.

„Bus aptarta žiauraus elgesio su gyvūnais nelegaliose ir legaliose veisyklose problematika bei galimi sprendimo būdai“, – BNS sakė premjero patarėjas Tomas Beržinskas.

Pasitarime dalyvaus gyvūnų globos organizacijų, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai.

Antradienį Vyriausybės vadovas žurnalistams užsiminė, kad Lietuvoje reikėtų vėl įvesti privalomąjį gyvūnų ženklinimą, tačiau už tai turėtų sumokėti valstybė.

„Kažkada buvo iniciatyva įvesti čipusčipuoti gyvūnus, matyt, prie to reikia grįžti. Tik, aišku, tai neturėtų būti našta gyventojams. Matyt, valstybė turėtų rasti lėšų ir tokiu būdu paženklinti gyvūnus“, – Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Seimas dar 2012 metais buvo nusprendęs, kad nuo 2016-ųjų visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Tačiau 2016 metų vasarą Seimas atsisakė nuo metų pradžios įvesto privalomo gyvūnų ženklinimo, motyvuodamas, kad dėl papildomos finansinės naštos „didžioji gyventojų dalis yra tam nepasiruošusi“.

Policija šiuo metu atlieka mažiausiai penkis ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Nelegaliose veisyklose rasta negyvų, suluošintų gyvūnų, apie pusantro šimto gyvūnų perduota globos organizacijoms.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite