Angle down Atgal

Vyriausybėje įteiktos kultūros ir meno premijos

Vyriausybės rūmuose pirmadienį įteiktos kultūros ir meno premijos.

Jos atiteko istorikei, parodų kuratorei Rasai Antanavičiūtei, grafikui, kaligrafui Albertui Gurskui, dailininkei Severijai Inčirauskaitei-Kriaunevičienei, baleto artistui Vytautui Kudžmai, aktorei, režisierei Birutei Marcinkevičiūtei (Mar), rašytojui Jaroslavui Melnikui, kino operatoriui Algimantui Mikutėnui, choreografei, šiuolaikinio šokio atlikėjai Airai Naginevičiūtei-Adomaitienei, tapytojai Audronei Petrašiūnaitei, altininkui Petrui Radzevičiui, kompozitorei Žibuoklei Rosaschi (Martinaitytei) ir menininkei Laisvydei Šalčiūtei.

„Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio išvakarėse turime didžiuotis savo valstybe, o tai, visų pirma, reiškia didžiavimąsi savo žmonėmis. Kultūros ir meno žmonės yra tie, kurie mąsto kritiškai, kurie formuoja kritiškai mąstančius žmones, o to kiekvienai stipriai visuomenei ypač reikia. Menininkus vertiname už drąsą ir gebėjimą savo kūryba išsakyti skaudžius dalykus, už tai, kad pakeliate mus visus virš kasdienybės ir ne banaliai pasakote paprastus dalykus“, – per premijų teikimo ceremoniją sakė Vyriausybės vadovas.

Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Nuo 2008 metų premijos dydis siekia beveik 13 tūkst. eurų.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų.

Vyriausybės kanceliarija pranešė, kad atsižvelgus į Lietuvoje paskelbtą ekstremalią padėtį dėl koronaviruso, į pagerbimo ceremoniją kviesti tik premijų laureatai be lydinčiųjų asmenų. Tokiu būdu siekta kuo labiau sumažinti užsikrėtimo koronavirusu riziką.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite