Angle down Atgal

Vyriausybei siūloma leisti „Regitrai“ organizuoti egzaminus

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK) pasirengusi teikti siūlymą Vyriausybei leisti organizuoti „Regitros“ egzaminus.

„Kalbant apie atlaisvinimus, patys rodikliai ir situacija nėra tokia, kad galėtume juos svarstyti. Bet šiandien aptarėme situaciją, kuri susijusi su „Regitros“ egzaminų organizavimu, kadangi kai kuriems žmonėms tai yra išgyvenimo klausimas ir būtinybė. Pasižiūrėjome, kaip esame pasiruošę, jei būtų suteikta galimybė egzaminus organizuoti. Matome, kad saugumo dalykai galėtų būti užtikrinti, bet sprendimą leisti ar neleisti jau priims Vyriausybė“, – po VESK posėdžio pirmadienį teigė ji

A. Bilotaitė visgi pažymėjo, kad epidemiologinė situacija šalyje ir toliau nėra gerėjanti.

„Situacija, žvelgiant bendrai, nėra gerėjanti, ir jau kuris laikas kažkokių požymių, kad skaičiai yra geri, nėra. Bet žvelgiant į ES kontekstą matome, kad susirgimų skaičiaus vidurkis Lietuvoje yra mažesnis nei ES. Taip pat gera žinia, kad mirčių skaičius mažėja“, – pažymėjo ji.

Dėl nepakankamai gausaus COVID-19 testavimo ketinama parengti testavimo apimčių didinimo planą, teigė ministrė.

„Kitas dalykas, kuris kelia nerimą, yra testavimo apimčių dydis. Jis tikrai netenkina, nes jei žvelgsime į ES kontekstą, matome, kad esame tik 20 vietoje. Dėl šios priežasties šiandien mūsų posėdyje buvo pasiūlyta sudaryti ekspertų formatą, kad būtų parengtas testavimo apimčių didinimo planas. Prašymas, kad šis planas būtų parengtas iki penktadienio, nes tai ypač svarbu: testavimo apimčių padidinimas mums leistų matyti aiškesnį ir detalesnį vaizdą, kur esame“, – tikino ji.

„Kalbant apie dabartinę situaciją, testavimo apimtys yra tokios, kad per savaitę yra padaromi maždaug 7 tūkst. testų. Tikrai mes turėtume dar pasitempti, kad situacija gerėtų“, – pridūrė A. Bilotaitė.

R. Požėla: nusikalstamumas šalyje mažėja

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pranešė, kad vasario mėnesį surašyti 208 protokolai už karantino pažeidimus.

„Per vasario mėnesį esame patikrinę daugiau kaip 25 tūkst. asmenų, kurie yra saviizoliacijoje. Tikrai padarytas nemažas darbas, yra nustatytas tam tikras skaičius pažeidimų ir surašyti 208 protokolai už nustatytus pažeidimus. (...)

„Praėjusios savaitės pabaigoje vėl pradėjome daugiau dėmesio skirti prekybos centrams, daugiausia maisto prekių parduotuvėms. Atsižvelgdami į gaunamus signalus ir informaciją, tą darbą tęsime, kontroliuosime, kaip vykdomi karantino reikalavimai prekybos centruose“, – teigė jis.

Generalinis komisaras taip pat teigė, kad šalyje pastebimas mažėjantis nusikalstamumas.

„Turime duomenis dėl nusikaltimų statistikos, lyginame turimą (šių metų informaciją – ELTA) su praėjusių metų analogišku laikotarpiu (...). Tikrai yra gera žinia, kad bendras registruotas nusikalstamumas yra ženkliai sumažėjęs, stebimas 20 proc. pokytis. (...) Tai rodo, kad nepaisant įvairių iššūkių valstybėje nusikalstamumas yra linkęs mažėti“, – sakė jis vis dėlto pažymėdamas, kad nerimą kelia per pastaruosius keletą mėnesių kiek išaugęs nužudymų skaičius.

R. Požėla taip pat pristatė naują priemonę socialinių medijų stebėsenai.

„Vykdome socialinės erdvės stebėseną. Matome tuos procesus, žinutes, informacijos dalinimus, kvietimus rinktis protestuoti. Šiuo atveju VESK posėdyje pristačiau naują idėją, kuri turėtų neužilgo pradėti veikti. Tai yra „cyber patrulis“, savotiška policijos ikona, kuri atsiras prie mūsų nuomone netinkamo komentaro ar netinkamos žinutės: tai įspėjanti ikona su tam tikru policijos komentaru“, – teigė jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite