Angle down Atgal

Vyriausybė svarstys, ar pritarti karių skaičiaus didinimo projektui

Trečiadienį Vyriausybė svarstys įstatymo projektą dėl Lietuvos kariuomenės struktūros. Priėmus įstatymą, iki 2024 metų turėtų padaugėti ne tik eilinių karių, bet ir generolų, majorų bei vyresniųjų karininkų, atsirastų ir naujas batalionas.

„Naujuoju įstatymu bus nustatyta ne tik nuolatinė kariuomenės struktūra, bet ir jai sukomplektuoti reikiamo personalo ribiniai skaičiai, kurie bus keičiami ne kasmet, bet tik įvykus esminiams pokyčiams: pasikeitus saugumo situacijai, finansavimui“, – pažymima Krašto apsaugo ministerijos (KAM) aiškinamajame rašte.

KAM inicijuojamu projektu siekia iki 2024 metų padidinti bendrą ribinį karių skaičių nuo 21 290 iki 26 850, profesinės karo tarnybos karių skaičių nuo 11 400 iki 15 600, savanorių skaičių nuo 5 500 iki 6 300, parengtojo rezervo karių skaičių nuo 1 500 iki 4 000, kariuomenės darbuotojų skaičių iki 1 800 bei įkurti naują batalioną.

Taip pat KAM planuoja didinti generolų, vyresniųjų karininkų, pulkininkų ir jūrų kapitonų, pulkininkų leitenantų ir komandorų, majorų ir komandorų leitenantų skaičių. Karių skaičiaus didinimu siekiama atitikti NATO nustatytus standartus.

Projekte akcentuojama, kad įstatymo įgyvendinimui papildomų biudžeto lėšų neprireiks.

Šiais metais gynybai ketinama skirti 2 proc. BVP, kitais metais planuojama, kad išlaidos gynybai keliomis šimtosiomis viršys 2 proc. nuo BVP.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite