Angle down Atgal

Vyriausybė svarsto šildymo PVM tarifą sumažinti iki 5 procentų

Šį šildymo sezoną rekordiškai išaugus sąskaitoms už šilumos energiją Vyriausybė svarsto  sumažinti lengvatinį PVM tarifą šildymui nuo 9 iki 5 procentų, remdamasi šaltiniais skelbia „Info TV“. Tai BNS patvirtino ir kitas nesusijęs šaltinis. 

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, jog Vyriausybė siekia mažinti brangstančių energetinių išteklių kainas, o naujus pasiūlymus žada pristatyti jau netrukus.  

„Vyriausybė svarsto tam tikras priemones, kurios padėtų išgyventi šį šildymo sezoną. Šiuo metu kalbame su Europos Komisija, artimiausiu metu Vyriausybė savo pasiūlymus pateiks“, – trečiadienį „Info TV“ laidoje „Info diena“ sakė G. Skaistė. 

„Manau, kad Vyriausybė artimiausiu metu pristatys priemones, nes jas reikia suderinti su europine teise, priemonės būtų taikomos dar šiam sezonui, kai yra didžiausias kainų šuolis“, – sakė ministrė.

G. Skaistė nepatvirtino, jog siūloma sumažinti PVM iki 5 proc. ar dar daugiau, tačiau teigė, jog būsimi siūlymai susiję su mokesčių lengvatomis. 

„Matome, kad energijos kainų šuolis yra didžiulis ir sąskaitos kai kur išaugo labai ženkliai. Norisi imtis visų įmanomų priemonių, kurias valstybė tikrai gali padaryti ir svarstome tam tikrus pasiūlymus, tikėtina, per mokestines priemones (...). Tikėtina, kad amortizacinę naštą prisiimtų valstybė“, – sakė G. Skaistė.  

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite