Angle down Atgal

Vyriausybė: „Sodra“ užtikrins efektyvesnę šalpos išmokų kontrolę

Vyriausybė nutarė keisti Šalpos pensijų, Valstybinio socialinio draudimo įstatymus ir tokių pensijų skyrimą bei mokėjimą nuo 2019 metų perduoti „Sodrai“.

Planuojama, kad 2019 m. bus sutaupyta apie pusę milijono eurų išmokų administravimui skirtų valstybės biudžeto lėšų.

Seimui priėmus siūlomas įstatymų pataisas, šalpos išmokas galėtų gauti ir tie asmenys, kurie dėl objektyvių priežasčių neturi galimybės tam tikrą laiką deklaruoti gyvenamosios vietos. Taip pat siūloma apskaičiuotas, tačiau dėl gavėjo mirties negautas šalpos išmokas išmokėti paveldėtojams. Atsisakoma diskriminacinės nuostatos, kad šalpos išmokos neskiriamos 18 metų nesukakusiems asmenims, slaugomiems palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.

Dabar šalpos, šalpos našlaičių pensijas, šalpos kompensacijas, slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslines kompensacijas skiria ir moka savivaldybių administracijos. Jos taip pat moka iki 1995 m. paskirtas socialines pensijas ir iki 2004 m. balandžio 1 d. paskirtas šalpos pensijas už neįgaliųjų slaugą.

2016 m. šalpos išmokas gavo daugiau nei 61 tūkst. asmenų, 2017 m. šalpos išmokoms skirta 104,3 mln. eurų, joms administruoti - 2,1 mln. eurų.

Šios šalpos išmokos nepatenka į piniginės socialinės paramos sistemą, jas skiriant nėra tikrinamos gavėjų pajamos, o jų mokėjimas siejamas su teise gauti socialinio draudimo pensiją. Todėl jų skyrimą ir mokėjimą perdavus „Sodrai“, bus paprastesnė ir efektyvesnė šalpos išmokų mokėjimo kontrolė.

Taip pat bus užtikrinta vienoda šalpos išmokų skyrimo ir mokėjimo praktika, nes šiuo metu sprendimą dėl išmokų skyrimo ir mokėjimo priima 60-ies savivaldybių administracijų direktoriai (pavaduotojai) arba jų įgalioti valstybės tarnautojai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite