Angle down Atgal

Vyriausybė atnaujino universitetų tinklo pertvarkos priemones

Vyriausybė nusprendė, kad toliau skatins universitetų jungimosi iniciatyvas ir teiks paramą toms aukštosioms mokyklos, kurios priims sprendimus dėl jungimosi bei turės aiškius šio proceso planus. Tai numato Vyriausybės priimti universitetų tinklo pertvarkos plano įgyvendinimo priemonių pataisymai.

„Mūsų tikslas, kad universitetų jungimasis vyktų atsižvelgiant į ES aukštojo mokslo praktiką, Europos universitetų asociacijos rekomendacijas, taip pat mūsų Konstitucinio Teismo išaiškinimą – ne nuleidžiant sprendimus iš viršaus, o akademinėms bendruomenėms susitariant, gerai pasirengiant. Europos šalių patirtis ir rekomendacijos rodo, kad jungiamos aukštosios mokyklos turi būti sutarusios kartu įgyvendinti nustatytus tikslus ir siekti rezultatų“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas.

Vyriausybės patvirtintame priemonių plane tikslinami Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto terminai – numatoma, kad reorganizavimo procedūros pasibaigs 2020 m. Tai padaryta atsižvelgus į Seimo 2019 m. balandžio 26 d. priimtą nutarimą, kuriuo nustatyta, kad reorganizavimas turėtų įvykti iki 2020 m. liepos 1 d.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) tarybai atsisakius jungtis prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), plane šios nuostatos atsisakoma, nuspręsta stiprinti LSMU jame sutelkiant medicinos ir sveikatos mokslų, gamtos mokslų sričių potencialą. Iš LSU laukiama ateities veiklos vizijos.

Vyriausybė taip pat priėmė protokolinį sprendimą siūlyti Mykolo Romerio universitetui (MRU) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU) iki 2019 m. spalio 7 d. apsispręsti dėl jungimosi procedūros.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite