Angle down Atgal

VTEK vertins Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojos elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vertins Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio ir jo pavaduotojos Ritos Balčiūnienės elgesį. Aiškintasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimus VTEK atliko patikrinusi privačių interesų deklaracijas po to, kai savivaldybė informavo apie tai, kaip politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai vykdo pareigą deklaruoti. Aiškintasi, ar P. Poderskis ir R. Balčiūnienė laiku pateikė privačių interesų deklaracijas, kai šį pavasarį buvo paskirti į savivaldybėje einamas pareigas.

VPIDVTĮ įpareigoja valstybinėje tarnyboje dirbančius asmenis deklaruoti privačius interesus per 30 kalendorinių dienų nuo jų išrinkimo, priėmimo ar paskyrimo į pareigas dienos. Privačių interesų deklaravimas yra viena iš veiksmingiausių viešųjų ir privačių interesų konfliktų valstybinėje tarnyboje prevencijos priemonių, kurianti pasitikėjimą viešuoju sektoriumi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite