Angle down Atgal

VSAT vadas: situacija pasienyje su Baltarusija lieka įprasta

Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai praėjusią savaitę pareiškus, kad Baltarusija uždaro sienas su Lietuva ir Lenkija, Lietuvos pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas sako, jog eismas Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje vyksta įprastai. 

Pasak jo, pasienio kontrolės punktuose kai kada susidaro automobilių eilės, griežčiau tikrinami vilkikai. 

„Situacija kokia buvo, tokia ir liko, judėjimas per valstybės sieną vyksta, per išeigines irgi nebuvo jokių ypatingų problemų. Šios dienos 9 valandos informacija yra tokia, kad eilės buvo iš dalies Medininkų kontrolės punkte, apie 100 automobilių laukė išvykimo iš Lietuvos teritorijos, bet tas skaičius nuolat svyruoja, penktadienį buvo virš 200. Judėjimas vyksta, kažkokių ypatingų problemų nepastebėjome“, – BNS pirmadienį sakė R. Liubajevas. 

„Turime informacijos iš pravažiuojančių vairuotojų, kad taikoma patikrinimo procedūra, matyt, dėl to ir reikėtų laukti šiek tiek, bet Baltarusijos pasieniečiai ar atsakingos institucijos mūsų apie tai neinformuoja, todėl informaciją galime sužinoti tik iš vairuotojų“, – pridūrė jis. 

R. Liubajevo teigimu, griežtesnis patikrinimas Lietuvos vilkikams taikomas jau savaitę – beveik visi jie tikrinami rentgenu. Ar tokios procedūros taikomos ir Baltarusijoje registruotų Lietuvos įmonių vilkikams, jis negalėjo atsakyti. 

„Kadangi daugiausiai bendraujame su mūsų vairuotojais, tai galiu tik apie Lietuvos vežėjus pasakyti, nežinau, ar jie taiko tokią patikrinimo procedūrą Baltarusijos vilkikams“, – teigė VSAT vadas.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas BNS žadėjo situaciją pakomentuoti vėliau. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite