Angle down Atgal

Socialiniuose tinkluose – abejonės dėl paštu siunčiamų balsavimo biuletenių tikrumo: VRK ramina rinkėjus

Socialiniuose tinkluose pasirodžius rinkėjų nuogąstavimų, kad Pasaulio lietuvių apygardos rinkėjams paštu iš diplomatinių atstovybių atsiųsti balsavimo biuleteniai yra tikrų biuletenių kopijos, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ramina rinkėjus, sakydama, kad šios rinkimų apygardos rinkėjams siunčiama antspauduota balsavimo biuletenio kopija.

Anot VRK,  rinkėjus paštu pasiekiančios Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių antspaudais antspauduotos balsavimo biuletenių kopijos yra laikomos teisėtais rinkimų dokumentais. 

Siekdama išsklaidyti socialiniuose tinkluose kai kurių rinkėjų iškeltas abejones dėl biuletenių tikrumo, VRK informuoja, kad pakartotiniame balsavime užsienio atstovybėse nėra naudojami originalūs biuleteniai, kadangi jų pristatymas į atstovybes užimtų nemažai laiko, dėl to dalis rinkėjų, balsuojančių paštu, balsavimo dokumentus gautų pavėluotai ir rizikuotų prarasti galimybę balsuoti. 

Organizuodama balsavimą antrajame Seimo rinkimų ture, VRK Pasaulio lietuvių vienmandatės rinkimų apygardos rinkimų biuletenio formą išsiuntė atstovybėms, o diplomatinėse atstovybėse dirbančios balsavimo komisijos organizavo pakartotinio balsavimo rinkimų biuletenių dauginimą ir antspaudavimą. 

Balsavimo biuleteniai, kuriuos rinkėjams siunčia Lietuvos Respublikos užsienio atstovybės, neturi būti antspauduoti VRK antspaudu, jie yra antspauduojami diplomatinių atstovybių antspaudais. 

Tokia tvarka organizuojant balsavimą užsienyje taikoma jau keliolika metų tiek Seimo, tiek Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo metu. 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite