Angle down Atgal

VRK: keturiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse balsavimas vyks tik paštu

Keturiose Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose balsavimas bus organizuojamas tik paštu, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Dėl Brazilijoje ir Izraelyje taikomų su COVID-19 pandemija susijusių asmenų judėjimo ribojimų balsavimas tik paštu bus organizuojamas ambasadoje Izraelio Valstybėje ir Generaliniame konsulate San Paule.

Taip pat balsavimas tik paštu vyks Generaliniame konsulate Los Andžele ir Generaliniame konsulate Niujorke. Tokį sprendimą VRK  priėmė dėl to, kad šių konsulatų patalpos nėra pritaikytos priimti rinkėjus ir laikytis bent minimalių saugumo reikalavimų organizuojant balsavimą COVID-19 pandemijos kontekste.

„Matome, kad absoliuti dauguma minėtose atstovybėse balsuoti užsiregistravusių rinkėjų yra užsiregistravę balsuoti paštu ir suprantame, kad likusiai daliai užsienio lietuvių balsavimas užsienyje esančiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse yra tikra pilietiškumo šventė, tačiau labai tikimės, kad mūsų piliečiai supras šių metų situacijos sudėtingumą ir saugodami save ir aplinkinius pasinaudos galimybe balsuoti paštu", – teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

VRK teigimu, Generaliniuose konsulatuose Los Andžele ir Niujorke rinkėjai dar turi laiko užsiregistruoti balsuoti paštu. Registracija vis dar vyksta, jos pabaiga numatoma rugsėjo 28 d. 23.59 val. Lietuvos laiku.

Šiuo metu balsuoti užsienyje yra užsiregistravę šiek tiek daugiau nei 31 tūkst. rinkėjų. 93 proc. iš jų balsuoti pageidauja paštu. Iš viso balsavimą užsienyje vykdo 51 diplomatinė atstovybė ir konsulinė įstaiga.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite