Angle down Atgal

VRK: debatai su į patalpas dėl negalios negalėjusia patekti kandidate bus perfilmuoti

Debatai su į patalpas dėl negalios negalėjusia patekti Laisvės partijos kandidate sostinės Žirmūnų apygardoje Monika Ošmianskiene bus filmuojami iš naujo, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

„Nuoširdžiai apgailestaujame, kad kandidatei M. Ošmianskienei filmuojant kandidatų diskusijas teko patirti nepatogumų. VRK prašymu viešoji įstaiga „Pilietinė medija“, kuri organizuoja minėtas kandidatų diskusijų laidas, sutiko įrengti specialią konstrukciją, kad negalią turintys kandidatai patogiai patektų į patalpas, ir debatai būtų perfilmuoti“, – pranešime cituojama VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.  

M. Ošmianskienė sako, kad galimybė pristatyti save ir atstovaujamas vertybes rinkiminiu periodu „nėra nepatogumai“.

„Mes kalbame apie esminius pilietinių ir politinių teisių apribojimus. Mes kalbame apie prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų pažeidimus, Lietuvos teisės aktų nevykdymą. Negalime rinkiminių debatų metu diskutuoti socialinės atskirties ir žmogaus teisių tema ignoruodami esamą situaciją“, – teigia kandidatė.

Ji kviečia trečiadienį 16 val. ateiti prie VRK pareikšti solidarumą su asmenimis, turinčiais negalią. „Ne apgailestavimai, o atsakomybės prisiėmimas ir tvarūs pokyčiais yra būtini šiandien“, – pažymi M. Ošmianskienė.

Antradienį vyko Žirmūnų vienmandatės apygardos debatai, tačiau dalyvauti juose atvykusi M. Ošmianskienė negalėjo patekti į patalpas, nes pastatas nėra pritaikytas neįgaliesiems su vežimėliais.

„Per ilgai žmonės su negalia buvo nematomi. Tarsi jų nėra gatvėse, parkuose, viešajame gyvenime, politikoje ir net rinkiminiuose debatuose. Tikiuosi, kad iš šios istorijos mes visi pasimokysime, kad mūsų valstybės įstaigos, erdvės, paslaugos, o pagaliau ir mes patys būtume atviri žmonėms su negalia, nes tai mūsų dalis ir ji nusipelno lygių galimybių su visais“, – situaciją Laisvės partijos pranešime komentuoja jos vadovė Aušrinė Armonaitė.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite