Angle down Atgal

„Volvo Cars“ pranešė apie duomenų vagystę

Švedijos lengvųjų automobilių gamintoja „Volvo Cars“ penktadienį pranešė, kad kibernetiniai įsilaužėliai iš jos sistemos pavogė tyrimų ir plėtros projektų duomenų.

Bendrovė, priklausanti Kinijos automobilių pramonės milžinei „Geely“, „sužinojo, kad prie vienos iš jos failų saugyklos neteisėtai priėjo trečioji šalis“, sakoma „Volvo“ pranešime.

„Tyrimai iki šiol patvirtino, kad per įsibrovimą buvo pavogtas ribotas kiekis bendrovės tyrimų ir plėtros nuosavybės“, – pridūrė įmonė.

„Volvo“ perspėjo, kad ši kibernetinė ataka „gali paveikti bendrovės veiklą“. Po šio pranešimo bendrovės akcijų kaina Stokholmo biržoje nusmuko 3,5 proc. iki 72,44 Švedijos kronos (7,06 eurų).

Tačiau bendrovė pridūrė, kad incidentas tikriausiai nepadarys jokio „poveikio vartotojų automobilių ir jų asmeninių duomenų saugumui“.

Geteborge įsikūrusi „Volvo“ šiuo metu daug investuoja, kad visus savo gaminamus automobilius su vidaus degimo varikliais iki 2030 metų pertvarkytų į elektra varomas transporto priemones.

Įmonės atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad per kibernetinę ataką prieš „Volvo“ nebuvo panaudotas išpirkos reikalaujantis virusas ir kad bendrovė visiškai kontroliuoja visus savo duomenis

Jis pridūrė, kad „trečioji šalis“ neseniai susisiekė su „Volvo“ ir pateikė informacijos apie duomenų vagystę. Visgi atstovas daugiau detalių apie šiuos kontaktus nepateikė.

„Volvo Cars“ 1999 metais buvo atskirta nuo sunkvežimių gamintojos „Volvo Group“, o „Geely“ ją nusipirko 2010 metais.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite