Angle down Atgal

Vizitas pas gydytojus šokiravo: nosyje rado dantį

Dėl sunkumo kvėpuoti pro nosį vienas vyriškis kreipėsi į medikus. Tačiau 38-erių pacientas nesitikėjo išgirsti to, ką pasakė gydytojas. Laisvai kvėpuoti trukdė nosies ertmėje išaugęs dantis.

Metų metus vyras kentėjo dėl sunkumų, kvėpuojant pro nosį, kol galų gale nutarė pasirodyti gydytojams. Vyras medikus patikino niekada neturėjęs rimtų traumų, kurios galėjo lemti sunkesnį kvėpavimą pro nosį.

Kvėpavimo sutrikimų priežastis šokiravo ir gydytojus, ir pacientą. Pasirodo, vyras turi itin retą sutrikimą. Otorinolaringologas atliko rinoskopiją (nosies ertmės apžiūra) ir išvydo, kad šnervėje yra išdygęs baltas ektopinis dantis. „Ektopinis“ medicinoje raiškia, jog kažkas yra netinkamoje vietoje ar pozicijoje, kas yra labai reta.

The New England Journal of Medicine nuotr.
The New England Journal of Medicine nuotr.

„Kompiuterinė tomografija parodė aiškią baltą kietą masę, atitinkančią ektopinį dantį. Jis matomas dešiniosios šnervės apačioje ir, ko gero, tai ir sukėlė sunkumų kvėpuojant“, – teigė gydytojas.

Radinys, aptiktas nosies ertmėje, buvo pašalintas per operaciją. Ji įvyko sklandžiai, komplikacijų po operacijos pacientui taip pat nekilo. Po trijų mėnesių visi kvėpavimo sutrikimai išnyko.

The New England Journal of Medicine nuotr.
The New England Journal of Medicine nuotr.

Pasirodo, kartais vienas ar keli dantys susiformuoja netinkamoje padėtyje, galiausiai įstringa ir lieka kažkur žandikaulyje po dantenomis.

Parengta pagal Dailystar.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite