Angle down Atgal

Vizažistė ir nuomonės formuotoja Dovilė Tiriūtė prabilo apie išgyvenimus dėl savo kūno: daug žmonių bijo atrodyti taip, kaip aš

„Tu nori pasislėpti, tau gėda už tai, kad esi kitokia, jautiesi nepageidaujama, nepritampi, tai yra blogai...“, – jausmus, išgyventus dėl savo kūno, jau šį pirmadienio vakarą LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ atskleis garsi vizažistė, nuomonės formuotoja Dovilė Tiriūtė.

Stebint 26-erių Dovilę, pozuojančią fotografams, sunku patikėti, kad charizmatiška, jauna moteris patyrė patyčias dėl išvaizdos ir puikiai žino, ką reiškia jaustis atstumtai. Dovilė atrodo savimi pasitikinti, laiminga ir atsipalaidavusi. Tačiau persirenginėdama atvirais stilistų parinktais drabužiais prisipažįsta, kad pozuoti nėra paprasta – ji vis dar tik mokosi save mylėti ir priimti tokią, kokia yra. Prieš kelerius metus išgarsėjusi kaip vizažistė, šiandien socialinėje erdvėje geriau žinoma „facepoetry“ slapyvardžiu, Dovilė savo paskyroje atvirai dalinasi skaudžiais dalykais – apie ją kankinančią depresiją, nerimą, nemigą, dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromą, bei kovą su valgymo sutrikimais, praėjusiais metais atvedusiais į psichiatrijos ligoninę.

Su kilogramais Dovilė pasakos kovojanti daugiau nei pusę gyvenimo. Putlesniu vaiku arba, kaip pati sako, „su žandukais“ ji buvo nuo pat vaikystės. Kokie žiaurūs vaikai gali būti vieni kitiems Dovilė pasakos savo kailiu patyrusi ne kartą. Todėl ji puikiai žino, ką reiškia patyčios, ir kaip tai skausminga. Humoras kurį išsiugdė, pasak Dovilės, padėjo jai ne tik atlaikyti patyčių bangą, tačiau apskritai išgyventi. „Kai jie iš manęs juokdavosi, aš juokiausi kartu arba pasakydavau kažką atgal. Prie jų aš neverkdavau, o iš bajerio padarydavau bajerį...“, – pasakos D. Tiriūtė.

Dovilė pripažįsta, kad nors gyvename 21-ame amžiuje, žmogus dažnai vis dar matuojamas kilogramais, o daili išvaizda – vertės matas. „Nėra taip, kad aš eičiau gatve ir į mane mestų supuvusį kiaušinį, sakydami „išnyk, tu, storulka“. Tačiau labai stipriai jaučiu energiją, jaučiu baimę, nes Lietuvoje, neslėpkime, yra ta fobija, storumo baimė. Daug žmonių bijo atrodyti taip, kaip aš...“, – jausmais dalinsis Dovilė.

Jautri Dovilės Tiriūtės istorija gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite